IDEGENBEN NYERT A DVTK

BMTE – DVTK 1-2 (0-1)

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában Budafokon játszott a DVTK, és az első félidőben Asmir Suljić fejesével előnybe került. A második félidőben szintén fejessel egyenlítettek a hazaiak, Asmir Suljić azonban nem sokkal később megszerezte – mint később kiderült – győztes gólt.

OTP Bank Liga 29. forduló

Budafoki MTE – Diósgyőri VTK (0-1)

Budapest, Promontor utca, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Berke Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Becséri Gergely; Oláh Gábor, Szilágyi Sándor).
BMTE: Bese B. – Iharos, M. Nikolić, Jagodics M., Medgyes – Csonka, Oláh B. –  Skribek, Filkor, Takács R. – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
DVTK: Malenica – Polgár, Szűcs K., Soldo, Pikk – Grgić, Max – Roshi, Suljić, Grozav – Vaněček. Vezetőedző: Zoran Zekić.

Csere: Medgyes helyett Zeke a 25., Filkor helyett Kulcsár K. a 46., Takács R. helyett Szabó M. a 61., Iharoš helyett Huszti A. és Skribek helyett Ihrig-Farkas a 66., Suljić helyett Márkvárt a 68., Vaněček helyett Ivanovski a 79., Grgić helyett Shestakov és Roshi helyett Karan a 87. percben.
Sárga lap: Jagodics a 43., Grozav a 86. Pikk a 89., Márkvárt és Nikolić a 90+1., Max a 90+3. percben.
Gólszerző: Suljić (0-1) a 18., Kovács D. (1-1) az 52., Suljić (1-2) az 57. percben.

Kulcspillanatok

18. perc: Vaněček távoli lövése levágódott, a labdát Roshi szedte össze a 16-os bal oldalán. Átemelte a másik oldalra, ahonnan Grgić tette középre, Asmir Suljić pedig 6 méterről a bal oldali kapufa mellé fejelt, 0-1

52. perc:  Hazai szabadrúgás a 16-os sarkától, jobbról. Kulcsár beadását Kovács Dávid a rövid oldalon előrevetődve a kapuba fejelte, 1-1

57. perc: Grozav beadását Max továbbkotorta középre, ahol Asmir Suljić és Grozav érkezett, előbbi 12 méterről nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt, 1-2