Néhány millió orosz vakcina elegendő volt ahhoz, hogy éket verjen az összességében 2,6 milliárd dózist rendelő huszonhét európai uniós tagállam közé. Miközben az országok egy tízmilliós „nyugati” vakcinacsomag elosztásán vitatkoznak, lassan megindul az oltóanyagok tömeges leszállítása. A versenyfutás az idővel próbára teheti az európaiak türelmét.
Múlt héten az EU állam- és kormányfőinek virtuális csúcstalálkozóján majdnem botrány tört ki – és ennek „kezdeményezője” Ausztria volt. Sebastian Kurz osztrák kancellár ugyanis arra panaszkodott, hogy az uniós vakcinabeszerzés elhibázott, mert egyes országoknak aránytalanul kevesebb vakcina jutott, és például Ausztriában is emiatt nem haladnak kellő ütemben az oltásokkal.
Mindez azért került elő, mert a BioNTec/Pfizer jelezte, hogy a harmadik negyedévben esedékes szállítmányából 10 milliót már a második negyedévben eljuttatna a tagállamokhoz – az egyébként is vállalt 200 milliós mennyiségen túl. A kérdés pedig az, hogyan osszák el azt a 10 millió adagot – ennek egy részére jelentette be igényét Ausztria.
Ausztria az orosz vakcináról egyeztet
A kiszivárgott hírek szerint a vita egy pontján szót kért Angela Merkel német kancellár, és arra hívta fel kollégája figyelmét, hogy az uniós vakcinabeszerzésről a tagállamok döntöttek, „nem pedig holmi ostoba brüsszeli bürokraták” – a jelzővel feltehetően nem Merkel minősítette az Európai Bizottság tisztségviselőit, hanem visszautalt a vitában használt kifejezésekre. Kurz hat tagállam (Ausztria, Horvátország, Lettország, Szlovénia, Bulgária és Csehország) nevében szólalt fel, de sok további támogatót nem tudott gyűjteni, mert hamar kiderült: Ausztriának nincs oka panaszkodni, hiszen az akkori adatok szerint – az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ jelentése alapján – az osztrák oltottsági szint meghaladja az EU-s átlagot.
És itt válik érvényessé, hogy csak „majdnem” robbant ki a botrány, a kérdést ugyanis levették a napirendről azzal, hogy majd a nagykövetek vitatkoznak róla. Jelenleg is ebben a szakaszban tart az ügy, de van előrelépés, erről egy kicsit később.https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwLtQMgQkZlHpRkQCmwZQlpHTDw
Nem az orosz vakcina EU forgalmazása cseszte el az EU beszerzéseit, ellátását!
Merkel mami lepaktált a franciákkal, hogy majd az ő általuk, a híres párizsi Pasteur Intézetben kifejlesztett vakcina lesz az európai oltások nyertese. A francia fejlesztés viszont befuccsolt. Ettől kezdve vetítés, kapkodás, késés, hiány, civakodás… „oszt annyi, meg egy bambi”
https://www.pharmindex-online.hu/koronavirus/hirek-cikkek/koronavirus-a-parizsi-pasteur-intezet-abbahagyja-az-egyik-vakcinajanak-a-fejleszteset
Nem bonyolult átlátni, hogy a keleti vakcinákkal az EU bomlasztása folyik, Magyarország hathatós közreműködésével. Orosz vakcinából, még Oroszországba sem jut elég (jelenleg 5%-on van az átoltottság Oroszországban)! Egy felépített rendszer szerint, nem is nyújtottak be az EU-hoz engedélykérelmet, hanem ideadtak Magyarországra 1,2 milliót. A magyar fél, a szükséges és szokásos bevizsgálási rendet áthágva elfogadta és elkezdte beoltani az állampolgárait vele. Ehhez jött még a papírokkal még kevésbé rendelkező kínai vakcina. Ezekkel és a nyugati vakcinákkal, Magyarország sokkal nagyobb átoltottságot tudott gyorsan elérni. Ezt látva, több EU-s országban kezdtek az oroszok által támogatott politikusok reklamálni, hogy nekik is kell az orosz vakcina. E folyamatból több országban keletkeztek feszültségek az EU-n belül, Szlovákiában már komoly kormányválság is volt. Ez volt a cél, amit rajtunk keresztül, a mi hathatós segítségünkkel, sikerült is az oroszoknak is a kínaiaknak elérni! Ez, különösen azért fájó, mert az EU-s megegyezés szerint, a nagyok beleegyeztek abba, hogy a vakcinákat lakosságarányosan terítik a gyártás során és nem csak a nagy és gazdag országok után kerülünk mi is sorra. Ebbe a megállapodásba rondítottunk most bele, elég szemét módon!