Az OTP Bank Liga 26. fordulójában, a koronavírus-járvány következtében elrendelt veszélyhezet miatt tartott kényszerszünetet követő első mérkőzésen a DVTK hazai pályán játszott a Mezőkövesd ellen. Végig hatalmas kützdelem zajlott a pályán, ami tűzben tartotta a közönséget, és végül az ezen az estén a csapatkapiutányi karszalagot viselő Iszlai Bence újabb büntetőből szerzett góljával itthon tartottaa három pontot a DVTK.

Borsodi

OTP Bank Liga 26. forduló

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 2255 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Albert István, Buzás Balázs; Karakó Ferenc; Solymosi Péter).
DVTK: Danilović – Shestakov, Polgár, Szűcs K., Vági – Márkvárt, Iszlai – Hasani, Rui Pedro, Kiss T. – Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Meskhi, Pillár, Vadnai – Szeles, Berecz Zs. – Pekár, Nagy D., Vajda S. – Jurina. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Csere: Szeles helyett Karnitski, Pekár helyett Cseri, Jurina helyett Zivzivadze mind a 46., Nagy D. helyett Beširović az 57., Rui Pedro helyett Molnár G. és Ivanovski helyett Tabaković a 72., Vajda S. helyett Takács T. a 84., Hasani helyett Egerszegi a 87., Kiss T. helyett Korbély a 90+3. percben.
Sárga lap: Szeles a 10., Vajda S. a 40., Berecz Zs. a 45., Kiss T. az 56., Farkas D. a 75., Karnitski a 78., Meskhi a 81., Szapanos a 82.  percben.
Piros lap: Karnitski a 88. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 83. percben.

Kulcspillanatok

83. perc: 11-es a DVTK javára Molnár buktatásáért. Iszlai Bence állt a labda mögé, és nagy erővel a bal fölső sarokba lőtt, 1-0

88. perc: Második sárgát és piros lapot kapott Aliaksandr Karnitski Kiss elleni szabálytalanságért