Bréking. Teljes bűnbocsánatot hirdetett a koronavírus-fertőzöttek számára Ferenc pápa

Rendkívüli pápai dekrétum mondja ki, hogy bizonyos feltételek teljesítése esetén gyónás nélkül is elnyerhető a kegy.

 

A koronavírus nemcsak az egyes államokban, de a katolikus egyházban is rendkívüli intézkedéseket igényel. A katolikusok vonatkozásában ezt a kánonjog szabályozza, amellyel összefüggésben a vatikáni Apostoli Penitenciária, azaz a belső ügyekkel foglalkozó bírói fórum egy rendkívüli rendeletben és ahhoz fűzött magyarázatban is foglalkozott a koronavírussal és annak egyházi-vallási következményeivel. Annak kérdését kellett rendezni, hogy

miként gyakorolható a vallási élet jelen körülmények között, illetve miként részesülhetnek bűnbocsánatban azok, akik a betegség vagy a karantén miatt nem tudnak gyónni, áldozni.

Az Azonnali számolt be róla, hogy a vatikáni döntés értelmében azok, akik jelenleg a járvány miatt kórházban vagy házi karanténban vannak – azaz eleve nem tudnának gyónni, áldozni menni –, teljes bűnbocsánatot nyernek, ha legalább valamilyen módon (televízión vagy rádión) követnek egy misét vagy rózsafüzér-imádságot vagy keresztutat, de legalább a Miatyánkot, az Üdvözlégyet és a katolikus hitvallást elimádkozzák, amennyiben „Isten iránti hittel és a felebarátok iránti szeretettel” teli a lelkük. (A Vatican News képén a vatikáni Szent Péter tér)

Ugyanezen feltételek érvényesek azokra is, akik kórházi dolgozóként vagy beteg ember ápolójaként, hozzátartozójaként nem tudnak misén résztvenni – ők, ha legalább az említett három imát elmondják, feloldozást nyernek bűneik alól.

Szintén a gyónással felérő bűnbocsánatot nyer az, aki a jelenlegi járvány idején legalább félórát naponta a betegekért és a járvány végéért – bizonyos meghatározott imákkal együtt – imádkozik, a Vatikán itt külön felhívja a rózsafüzér használatára a figyelmet.

További részletek az Azonnali cikkében!