Mezőkövesd – DVTK 0-1 (0-0)

Az OTP Bank Liga

15. fordulójában Mezőkövesden játszott a DVTK, és az első félidőben nem esett gól. A szünet után is többnyire a hazaiak birtokolták a labdát, azonban a DVTK ellentámadásai egyre veszélyesebbek lettek. A pontot végül Rui Pedro tette fel az i betűre a lefújás előtt.

Borsodi

OTP Bank Liga 15. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd, Városi Stadion, 2656 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Albert István, Berettyán Péter; Karakó Ferenc, Takács János).
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Pillár, Katanec, Silye – Karnitski, Berecz Zs. – Cseri, Pekár, Nagy D. – Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Danilović – Orosz D., Polgár, Brković, Tamás M. – Vági, Iszlai – Hasani, Rui Pedro, Prosser – Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Csere: Prosser helyett Bacsa az 56., Nagy D. helyett Vajda S. és Pekár helyett Sajbán Má. a 70., Ivanovski helyett Korbély a 90+1. percben.
Sárga lap: Berecz Zs. a 13., Vági a 34., Pillár az 58., Rui Pedro a 60., Bacsa a 68., Katanec a 85. percben.
Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 90. percben.

A DVTK kezdőcsapata
(Kattintásra galéria nyílik. Fotók: Szabó Krisztián)

Kulcspillanatok

89. perc:  Iszlai adta középre Bacsának, aki megküzdött a védőkkel, majd kikaparta jobbra a labdát, ahonnan Rui Pedro harmadik szándékra laposan a rövid alsó sarokba gurított, 0-1