Győzelemmel kezdett a Völgyi Péter által irányított magyar U19-es női kosárlabda válogatott a thaiföldi vb-n

Jabil

U19: Magyarország – Dél-Korea 92-68

Győzelemmel kezdett a Völgyi Péter által irányított magyar U19-es női kosárlabda válogatott a thaiföldi vb-n. Kiss Angelika, az Aluinvent DVTK játékosa 13 ponttal vette ki a részét a sikerből.

Egy nagy torna nyitó meccse soha nem egyszerű feladat, de ezúttal nagyon jó ritmusban és pontos játékkal kezdett a magyar csapat – tudósított a wbasket.hu. 13-13 után már az első szakaszban bemutattunk egy 8-0-s sorozatot. A mieink első 9 mezőnykísérletéből 7 sikeresnek bizonyult. Végül 10 perc után 23-16-ra vezettünk. A második szakasz eleje hozta a meccs egyetlen kritikusabb szakaszát, amikor egy-egy eladott labdát könyörtelenül megbüntetve két és fél perc alatt felzárkózott riválisunk. A triplájuk után 28-26-ra jöttek fel. Erre válaszul azonban 12-2-es sorozatot mutattunk be. Kiss Angelika 5 ponttal, Boros Júlia triplával, Kéita Aya 2+1-es helyzettel, Angyal Barbara büntetővel vette ki a részét a futásból.

A félidőben 43-31-re vezettünk. Csapatszinten 52%-al dobtunk mezőnyből, 32-15-re vezettünk a lepattanókban, míg az egyéni mutatókat nézve Wentzel Nóra már 10 pontnál járt. A 13 eladott labda ellenére gyorsindításos nem tudtak lerohanni minket a dél-koreaiak és így élét veszítette játékuk. A harmadik negyedben villámrajtot vettünk és egy újabb 10-3-as futással 53-34-re léptünk el. Ezt követően ellenfelünknek két felzárkózása akadt. Előbb 53-40-nél, de innen a harmadik etap végére 66-51-re léptünk el. Dombai Rékát kell kiemelni, aki egymaga 11 pontot szerzett ebben a periódusban és nem hibázott dobást mezőnyből. A záró szakaszban 72-59-nél jött a második dél-koreai felzárkózás, de innen eredményes játékunkat megkoronázva az utolsó öt percben 20 pontot szereztünk. Varga Alíz nélkül is magabiztos 92-68-as győzelmet aratott a magyar válogatott, mely 59 mezőnykísérletéből 33-at értékesített.