Jövőre is az élvonalban játszik a DVTK

Az OTP Bank Liga 33

., utolsó fordulójában hazai pályán játszott a DVTK az Újpest ellen. Az első félidőben Tajti Mátyás góljával a DVTK szerzett vezetést. A második félidőben az idő előrehaladtával egyre inkább döntővé vált a DVTK fölénye, amit segített egy újpesti piros lap is. A cseereként beállt saját nevelésű Korbély Kristóf góljával eldőlt a találkozó, és a bennmaradás kérdése is, Florent Hasani találata csak az örömünnepet indította be.

Diósgyőri VTK – Újpest FC 3-0 (1-0)
Miskolc, DVTK Stadion, 12203 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Medovarszki János; Bognár Tamás, Takács János).
DVTK: Bukrán – Polgár, Brković, Karan, Tamás M. – Szabó B., Márkvárt, Tajti M., Bacsa – Hasani, Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.
ÚFC: Banai – Balázs B., Bojović, Ristevski, Bureković – Sanković, Onovo – Zsótér, Rácz B., Pauljević – Solomon. Vezetőedző: Nebojša Vignjević.

Csere: Sanković helyett Kovács L. a 40., Rácz B. helyett Nagy D. a 65., Tajti M.helyett Mihajlović és Zsótér helyett Simon K. a 76., Bacsa helyett Korbély a 81. percben.
Sárga lap: Bacsa a 27., Márkvárt a 36., Zsótér az 51., Tamás M. a 64., Onovo a 70., Kovács L. a 77. percben.
Piros lap: Solomon a 79. percben.
Gólszerző: Tajti M. (1-0) a 36., Korbély (2-0) a 82., Hasani (3-0) a 90+1. percben.

Kulcspillanatok
36. perc: Tajti Mátyás állt a Prosser ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgás mögé a kaputól 22 méterre, és a jobb fölső sarokba bombázta a labdát, Banainak esélye sem volt, 1-0

79. perc: Piros lapot kapott Theophilus Solomon, mert rácsúszott Brkovićra, még a második sárga is enyhe ítélet, szerencsére nem történt baj

82. perc: A Karan által hosszan előretett labdát Prosser ziccerben maga elé tette, lapos lövését azonban Banai védte, a kipatanót a jókor érkező Korbély Kristóf 18 méterről a bal alsó sarokba gurította, 2-0

90+1. perc: Florent Hasani egyedül vezette a labdát Banaira, aki ráadásul még a szintén egyedül érkező Prosserre is figyelt, de a koszovói támadó maga használta ki a ziccert, 3-0