Az OTP Bank Liga

23. fordulójában az Üllői úton játszott a DVTK. Ezen az estén a hazaiaknak minden sikerült, míg a diósgyőri próbálkozásokat Dibusz sorra hárította, emellett két büntető és egy kiállítás is súlytotta a vendégeket.

FTC – DVTK 7-0 (3-0)

Borsodi

OTP Bank Liga 23. forduló

Ferencvárosi TC – Diósgyőri VTK 7-0 (3-0)
Budapest, Groupama Aréna, … néző. Játékvezető: Bognár Tamás (Berettyán Péter, Georgiu Theodoros; Szőts Gergely, Takács János)
FTC: Dibusz – Lovrencsiscs G., Blažič, Dvali, Heister – Sigér, Kharatin – Varga R., Gorriarán, Petriak – Sihnevich Vezetőedző: Serhiy Rebrov.
DVTK: Bukrán – Brković, Karan, Tamás M. – Polgár, Szabó B., Márkvárt, Tajti M., Juhar – Mihajlović, Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Csere: Brković helyett Shestakov a 46., Sihnevich helyett Lanzafame a 60., Tamás M. helyett Ndzoumou és Márkvárt helyett Mazalović a 62., Heister helyett Botka és Gorriarán helyett Leandro a 75. percben.
Sárga lap: Brković a 32., Tamás M. a 47. percben.
Piros lap: Karan a 68. percben.
Gólszerző: Gorriarán (1-0) a 27., Varga R. (2-0, 11-esből) a 33., Sihnevich (3-0) a 43., Varga R. (4-0) az 56., Sihnevich (5-0) az 59., Lanzafame (6-0, 11-esből) a 84., Lanzafame (7-0) a 87. percben.

Értékeld a DVTK játékosait!
A bajnokság állása
Kulcspillanatok
27. perc: Hazai beadás után Sihnevich fejesét sikerült blokkolni, de a kipattanót Fernando Gorriaran a kapu jobb oldalába lőtte 8 méterről, 1-0

33. perc: Büntető a hazai csapat javára, mert Bognár szerint Brković kkezét érte a labda Sárga lapot kapott Dušan Brković. Varga Roland a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt, 2-0

43. perc: Karan nem jól ért egy beadás után a labdába az ötösön, Mikalai Sihnevich könyörtelenül kihasználta a hibát, 3-0

56. perc: Petriak löbbölte át jobbról a labdát, a hosszún Varga Roland érkezett, és közelről a hálóba fejelt, 4-0

59. perc: Lovrencsics beadása után Bukrán kiütötte a labdát, de éppen Mikalai Sihnevich lábra, ahonnan a kapufa tetejére esett, és balszerencsére nem kifelé, hanem vissza a pályára pattant, ahol az ukrán támadó a gólvonalról a hálóba bólintott, 5-0

84. perc: Újabb büntető a hazaiak javára, Bukránt ítélte szabálytalannak Bognár. Davide Lanzafame állt a labda mögé, és a keresztléc alá emelt, 6-0

87. perc: Ndzoumou passzára csaptak le a hazaiak a 16-os előterében, majd volt türelmük kijátszani, Davide Lanzafame az üres kapuba passzolt a végén. 7-0