Miskolcon fokozatosan romlik
a levegő minősége, ezért Kriza Ákos polgármester kedd reggel elrendelte a szmogriadó riasztási fokozatát.
Az automata mérőállomásokon a szálló por (PM10) koncentrációja jelentősen, 8-22 százalékkal túllépte a riasztási küszöbértéket, ezért döntött így a polgármester.
A meteorológiai előrejelzések szerint a következő napon javulás nem várható, jelenleg is sűrű a köd a város fölött.
Kriza Ákos továbbra is arra kéri a miskolciakat, hogy vegyenek részt a szmoghelyzet mérséklésében, ne használják személyautójukat, főleg a dízelüzeműeket, utazzanak autóbusszal, villamossal, ha lehetséges, mérsékeljék a szén-, és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát. Tilos az avar és kerti hulladék égetése, valamint bármilyen nyílt téri tűz gyújtása.
Ennek betartatására és fokozott ellenőrzésére felhívtam a miskolci önkormányzati rendészet figyelmét
– fogalmazott a polgármester.
