Tamás Kaló – Maszek Agora
Valaki segítsen már megérteni: takarító brigád, szmogriadó. Ehhez képest 3-an sepregetnek, egy meg a fagyott, vizes avart és a több hónapos koszt fújja összevissza belsőégésű motoros lombfúvóval. Hogy ennek mi értelme? Mármint azon túl,hogy a zajjal jelzik, hogy pár hónap után takarítást imitálnak. Meg azt leszámítva, hogy az amúgy is szuper mocskos levegőt tovább szennyezi? Pl. a lakótelep fő járdáján, óvoda előtt tavaly óta nulla takarítás volt. Se hó,se koszt. Azóta ott van minden a járdán. A telekom által ott hagyott sár meg a … teherautói nyoma, amelyeknek a park már bejáratott útvonal, igaz, az egyik odaverhette az alját egy kiálló beton aknafedőn, ami ketté is tört, de oda se neki, még csak kis gyerek tudna beesni a nyíláson. — dühös.
