Az OTP Bank Liga

19. fordulójában az első félidőben nem esett gól a DVTK – Mezőkövesd mérkőzésen. A második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki a DVTK a hosszabbításban.

Borsodi-Lipi

OTP Bank Liga 19. forduló

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 3408 néző. Játékvezető: Szőts Gergely (Tóth II. Vencel, Buzás Balázs; Lovas László, Csonka Bence)
DVTK: Bukrán – Brković, Karan, Tamás M. – Shestakov, Szabó B., Márkvárt, Géringer T., Juhar – Hasani, Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai – Meskhi, Bertus – Molnár G., Cseri, Pekár – Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Csere: Géringer T. helyett Tajti M. az 55., Hasani helyett Vernes a 62., Pekár helyett Silye a 67. , Szabó B. helyett Bacsa a 71., Vadnai helyett Katanec a 84., Cseri helyett Dragóner F. a 90. percben.
Sárga lap: Dražić a 31., Hasani a 39., Vadnai a 69., Vernes a 82., Tajti M. a 86. percben.
Gólszerző: Dražić (0-1) az 52., Vernes (1-1) a 90+4. percben.

Kulcspillanatok

52. perc: Cseri ívelt a védők mögé belépő Vadnainak, aki az alapvonalról laposan középre tette a labdát, az érkező Molnár Gábor a hálóba lőtt, 0-1

90+4. perc: Shestakov sokadik jobbról érkező beadását Vernes Richárd fejelte közelről a hálóba, 1-1