TILTAKOZÁS
A „RABSZOLGATÖRVÉNY” ÉS A KÖZIGAZGATÁSI BÍRÓSÁGOK BEVEZETÉSE ELLEN MISKOLCON IS!
Magyarország jelenlegi Kormánya a diákságnak és a munkásságnak szándékosan kárt okozó törvénykezésével, szakszervezeti egyeztetés nélkül hozott jogszabályaival, alapvető alkotmányos jogainkat sodorja veszélybe!
Ezért kezdeményezzük a B.-A.-Z. Megyei Szakszervezeti Akciószövetség létrehozását, melynek első közös akciójára 2018. december 20-án 14.30 és 19 óra között kerül sor.
A TILTAKOZÁS időpontja:
2018. december 20-án (csütörtökön) 14.30 – 19.00-ig
Gyülekező a félpályás útlezáráshoz:
14.10-14.15-ig a Gömöri pályaudvar előtti parkolóban,
majd azt követően rendőrségi felvezetéssel indulunk az útlezárás helyszínére, a Búza téri templom melletti 26-os útszakaszra a Miskolc Plázával szemközti oldalon. Az útlezárásban kb. 20 személyautó tud részt venni, ezért arra kérjük a Tisztelt kollégákat, hogy a résztvevők nevét és a gépkocsik adatait 2018. dec. 19-én 18 óráig küldjék meg az atsz.varga@gmail.com címre.
FÉLPÁLYÁS ÚTLEZÁRÁS: 14.30 -16.30-ig
Az útlezárás végeztével a gépkocsik szabályosan leparkolnak a város arra alkalmas pontjain, majd az útlezárásban résztvevők is csatlakoznak a vonuláshoz.
Gyülekező a vonulásos tüntetésre:
17.00 – 17.15-ig a Centrum mögötti parkolóban.
Vonulási útvonal: Centrum (Szűcs Sámuel u.) – Szentpáli u. – Széchenyi u. – Kazinczy u. – Hősök tere
Tájékoztatót, eligazítást tart: Varga Andrea, az Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ) elnöke. A vonulásra molinókkal, zászlókkal, transzparensekkel megjelennek a szakszervezetek és egyéb szervezetek.
VONULÁSOS TÜNTETÉS: 17.15 – 19.00
Előkészítés:
Rendőrség – főszervezők: Varga Andrea, Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ) elnöke
elérhetőség: atsz.varga@gmail.com, 70/611-2375
a vonulásos tüntetésért és a Hősök terén felelős
Szűcs Tamás Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elnöke
elérhetőség: szucstamas36@gmail.com, 30/298-1212
az útlezárásért és a Hősök terén felelős
Miskolc, Hősök terén színpadállítás, hangosítás 16.15-től – felelős: Csongrádi Katalin
Program:
14.00 – 14.15: a rendezők gyülekezése – láthatósági mellényben, rendezői karszalaggal – a helyszínen.
14.15 – 14.30: autók beállítása és konvojban történő felállítása az útlezárás helyszínére.
Felelős: Szűcs Tamás, 10 rendező
14.30 – 16.30 FÉLPÁLYÁS ÚTLEZÁRÁS
Az útlezárás során a rendezők biztosítják, hogy a résztvevők a járdán tartózkodjanak. Az úttesten csak a gépjárművek állhatnak, elakadásjelző vészjelzés használatával. A templom melletti területen a résztvevők csendesen beszélgetnek a járókelőkkel, a Nyomtass Te Is újság Rabszolgatörvénnyel foglalkozó különszámát osztogatják.
16.30 –tól az ÚTLEZÁRÁSban résztvevők elhagyják a területet, és szabályos parkolást követően csatlakoznak a Centrum mögötti gyülekezőponton a vonulásos tüntetés résztvevőihez.
VONULÁSOS TÜNTETÉS: 17.00 – 19:00
17.00-17.15 Gyülekező a Centrum mögötti parkolóban.
Felelős: Varga Andrea, az Autonóm Területi Szakszervezet elnöke – Köszöntő, tájékoztató az összegyűlteknek a vonulás szabályairól – „bömbi” segítségével. 50 rendező!
Ezzel párhuzamosan 17.30–tól a Hősök terén a közvetlenül oda érkezők fogadása, irányítása, felelős: Csongrádi Kata, 30 rendező, „bömbi”.
17.15 – a tiltakozók elindulnak a Szentpáli u. bal oldalán a „rabszolgatörvény” és a közigazgatási bíróságok bevezetése elleni tiltakozást jelképező táblák mögött/szakszervezeti és egyéb, a csatlakozókat jelképező zászlókkal a Centrum háta mögötti parkoló Szentpáli utcához közeli bejáratától.
A tiltakozáshoz később csatlakozók a járdákon gyülekezzenek, és menet közben csatlakozzanak az úton vonulókhoz.
kb. 17.20 – a menet eleje eléri az 1. kereszteződést – Széchenyi u.. A tömeg méretétől függően a forgalomirányító lámpa ütemének megfelelően szakaszos átkelés vagy rendőri segítséggel folyamatosan. A rendezők biztosítják, hogy a tömeg a villamos pályáját szabadon hagyva a jobb oldali járdán vonuljon. A villamos közlekedés leállítása csak végszükség esetén – rendőri koordinációs segítséggel.
kb. 17.30 – a sétálóutca jobb oldalán végighaladva a menet eleje megérkezik a Kazinczy utcai kereszteződéshez, itt bevárják a menet végét.
kb. 17.35-kor indulás a Kazinczy u. jobb oldalán (úttesten is) a Hősök tere felé. A Régiposta utcánál átkelés a másik oldalra – rendőri biztosítással, az 56-os emlékmű elé.
18.00-19.00-ig felszólalások a Hősök terén, az Akciószövetség megalakulásának bejelentése.
Felszólalók (2-3 percben- a hidegre való tekintettel):
⦁ Szűcs Tamás – Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ)
⦁ Jakab Péter (Jobbik) és dr. Varga László (MSZP) együtt a színpadon
a december 12-i törvényekre nemmel szavazó országgyűlési képviselők
⦁ Pilz Olivér – Tanítanék Mozgalom
⦁ Baranyai Zoltán – Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) VolánZ)
⦁ Varga Andrea – Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ)
Moderátor: Csabalik Zsuzsanna – Padtársak Miskolc civil közösség
A rendezvény végén a Szakszervezetek és a hozzájuk csatlakozó civil szervezetek bejelentik a B.-A.-Z. Megyei Akciószövetség létrehozását és első ülésének időpontját, helyszínét.
⦁ Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ)
⦁ Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ)
⦁ Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ)
⦁ Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF)
⦁ Zenepedagógusok B.-A.-Z Megyei Szervezete (ZMSZ)
a többi csütörtökre kiderül
19.00/19.15 – a rendezvény bezárása.
A tiltakozók a teret a Kazinczy utca, Déryné utca és a Régiposta utca irányában hagyják el.
Tisztelettel kérünk mindenkit a Gyülekezési törvény betartására és a rendezvény békés jellegének megőrzésére!
Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ)
Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ)
