Miskolc. Demeter Ervin Albert Camus-t, Török meg Assisi Szent Ferencet citálta

Demeter Ervin megyei kormánymegbízott beszédében a tömegkommunikáció szerepét elemezve először Albert Camus-nek az 1956-os magyar szabadságharc és forradalom jelentőségéről publikált gondolatát osztotta meg a hallgatósággal: „Egy ország annyit ér, amennyit a sajtója”. A kormánymegbízott hozzátette: egy megye pedig annyit ér, amennyit a sajtója. Szemere Bertalan pedig úgy vélte: „Ott, ahol szabad sajtó van, a közvélemény tévelyeghet, de el nem tévedhet.” Demeter Ervin szerint az Észak e téren jól áll, mert arra törekszik, hogy mindent a súlyának megfelelően értékeljen. Végezetül Esterházy Pétert idézte: „Az újság akkor jó, ha hangjában meghalljuk a magunkét is.”

Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke köszöntőjében Assisi Szent Ferencet citálta.

részletek itt http://www.boon.hu/polgarmesteri-vizit-a-miskolci-vigadoban/4079805

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű