Tovább akarsz élni? Jobb ötletünk nincs

Az amerikai egészségügyi

minisztérium elkészítette legújabb ajánlását  arról, hogy mennyi mozgás is lenne ajánlott minden egyes korosztálynak. Ne is habosítsunk tovább, nézzük az ajánlásokat!

A legkönnyebb dolguk az óvodásoknak van. A minisztériumi ajánlás szerint ugyan a 3-5 éveseknek napi három óra testmozgásra van szükségük, de a testmozgás alatt itt olyasmire gondolnak, amit a 3-5 évesek életvitelszerűen is művelnek: ugrálás, fogócskázás, pancsolás a medencében, rohangálás a ház körül.

Az iskolások, a 6-17 éves korosztály számára ennél már komolyabb edzésre van szükség. Ebben a korban az izmokat, a csontozatot és a fizikai állóképességet kell leginkább erősíteni. Vagyis iskoláskorú gyermekeinknek napi egy óra intenzív testmozgásra van szükség, vegyesen súlyzózásra, a csontokat erősítő ugrókötelezésre vagy gyors irányváltást követelő testmozgásra, illetve bármi olyanra, ami felpörgeti a szívverést.

Az aktív korúak, a 18-64 éveseknél kezdődnek a bonyodalmak. A minisztériumi ajánlás szerint kétnaponta legalább 150 perc mérsékelt, vagy 75 perc intenzív edzésre lenne szükség. Intenzív alatt a futást, úszást, hegymászást, súlyzózást értik, mérsékeltnek elmegy a kényelmes tempójú bebiciklizés a munkahelyre, vagy a tempós séta hazafele.

65 év felett is ajánlott heti 150 perc mérsékelt, vagy 75 perc intenzív testedzés. Az idősebbeknek külön ajánlják az egyensúlyt javító edzéseket.

Mi van, ha ennyit nem tudunk edzeni?
Amíg legalább valamennyi testedzésre képesek vagyunk, nincs nagy katasztrófa. Ha követjük a minisztériumi ajánlásokat, akkor azokhoz képest, akik semmilyen testedzést nem végeznek, 32 százalékkal csökken a halálozás kockázata. Ha viszont legalább heti egyszer sétálunk egy órát, vagy heti négyszer 15 percet, már 19 százalékkal csökken a halálozás kockázata. Vagyis már minimális testmozgással is rengeteget javíthatunk kilátásainkon. (Via Popsci)