BORSOD. FIGYELEM!!! ÓRÁKON BELÜL KEZDETÉT VESZI AZ ÉV LEGNAGYOBB, KÍVÁNSÁGTELJESÍTŐ, HULLÓCSILLAGOS ÉJSZAKÁJA!

Ha már az enyhét adó eső nem is, ” Szent Lőrinc” könnyei hullanak ránk ma éjszaka (augusztus 12.) intenzíven. A Perseidák meteorrajt szokták így nevezni. Idén augusztus 11/12-én (péntekről szombatra virradó) éjszaka vagyis ma éjszaka várható a legtöbb meteor. Óránként akár 100-nál is több hullócsillagot számlálhatunk.

Sajnos a holdfény igencsak zavarni fogja a megfigyeléseket. Négy nappal telihold után járunk, 82 százalékos megvilágítású lesz égi kísérőnk, és a sötétség beálltakor (két órával napnyugta után) már fel is kel, így egész éjjel világítani fog majd.

Amit tehetünk:

Helyezkedjünk úgy, hogy a hold a hátunk mögött legyen, esetleg valami tereptárgy eltakarja, így legalább közvetlenül nem fog vakítani.

Az esti órákban a Perseus csillagkép még alacsonyan található, ilyenkor a meteorok bár hosszabb utat tesznek meg a légkörben, kevesebb a számuk, majd éjféltől már magasabbra helyeződik a rajtagok útvonala, és többet is figyelhetünk meg belőlük.

Az egész országban észlelhető lesz majd az égi jelenség de ezekben a megyékben látható majd a leginkább:

Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Pest, Nógrád, Somogy, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Békés, Baranya, Szabolcs-Szatmár-Bereg

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek