Bódvalenke – Támogatás nélkül maradt a világhírű program, így a környéken élők is

Sötét képet

fest Pásztor Eszter projektvezető beszámolója, a majd tíz éve működő és a világsajtót is bejárt bódvalenkei Freskófalu projekt jövőjét illetően. A 2009-es induláskor európai, roma festőművészeket kértek fel arra, hogy fessenek képeket (seccókat) a házak falára, melynek köszönhetően létrejött egy, az európai roma festészet legjavát bemutató, a világon teljesen egyedülálló szabadtéri kiállítás. Azóta minden évben több ezer érdeklődő látogat el a faluba, hogy megcsodálja a művészeti projektet. Jelenleg 18 roma festőművész 33 képe látható a faluban.

Tavaly is nehézségekkel küszködtünk, azóta semmilyen forráshoz nem jutottunk.

Több céllal
A projekt célja az volt, hogy olyan művészeti értékek szülessenek, amelyre minden roma ember büszke lehet, és kiváltja a többségi társadalom elismerését is. A lokális cél pedig, hogy kihasználva a Bódvalenkére irányuló figyelmet, főleg a turizmus révén hozzásegítse a falut a mélyszegénységből való kiemelkedéshez. Ennek keretében a – 2010-től már a Magyar Református Szeretetszolgálat által támogatott – projektben olyan egyéb programokat és beruházásokat szerettek volna megvalósítani, ami előmozdítja a foglalkoztatást és javítja a településen, illetve a környéken élők életminőségét.

– Tavaly is nehézségekkel küszködtünk, de azóta semmilyen forráshoz nem jutottunk, pedig kész üzleti tervekkel rendelkezünk a foglalkoztatás elősegítésére. Nem sikerült megteremtenünk a legalapvetőbb turisztikai infrastruktúrát sem. A Tanodánk sem kapott támogatást, úgy látjuk, hogy a romák életminőségét javító programok nem élveznek prioritást – mondja a projektvezető.

-írja a boon.hu http://www.boon.hu/nem-lesz-iden-sarkanyunnep-bodvalenken-veszelyben-a-freskofalu-projekt/3455432

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek