A Bükki Műhely Hong-Kongból hozott bronzot

A világ 750 terep-hosszútávfutója

december 10-én, a hétmilliós világvárost övező hegyekben mérte össze tudását, felkészültségét. A pálya a várost övező állami parkokban a tengerszint és 800 méter magasság között hullámzott. A 100 kilométer alatt 6600 méter összes szintemelkedést kellett leküzdeni a célig. A hegyvonulatok különlegessége, hogy rendkívül meredek lejtők tagolják, és a pálya számtalan kilométerén mesterségesen kiépített hosszú lépcsősorok vezetnek. A rendkívül technikás és emiatt különleges terepviszonyok mellett a körülményeket tovább nehezítette, hogy a pálya nagy részben nyílt hegygerinceken vezetett, és a tenger közelségéből adódóan rendkívül magas volt a páratartalom és a 30 Celsius-fokot is meghaladó kánikula, az erős napsütés is továbbnehezítette a futók dolgát.

A Magyarországot képviselő „Bükki Műhely” terepfutói közül Tinta Tamara élete első 100 km-es versenyén kategóriájában a több, mint előkelő negyedik helyen végzett. Karlowits-Juhász Tamás végig nagy csatában volt az ezüstéremért, melyről 14:30.29 órás idejével, mindössze 2 perccel lemaradva, a dobogó harmadik fokát érdemelte ki. A magyar hármas doyaenje, a nemzetközi terep-ultra futás legendásan nagy alakja, a 48 éves Németh Csaba­, a Mammut Pro Team tagja ­22. helyével járult hozzá, hogy csapatértékelésben bronzos pozíciót érdemeljen ki a borsodi megyeszékhelyről érkezett hazai csapat. minap. hu