EK: Yakın Doğu Üniversitesi – Aluinvent DVTK 93-46

Maikel López a Czank, Rasheed

, Jovanovic, Robertson-Warren, Szécsi kezdőötösnek szavazott bizalmat. Bár a hazaiak másfél perc után már hét ponttal is vezettek (7-0), az első negyedben nem jött ki a két csapat közötti óriási különbség, hiszen a diósgyőri lányok többek között Tina Jovanovic extra teljesítményének és Horváth Bernadett triplájának köszönhetően egy pontra is felzárkóztak (18-17), a végén azonban a törökök dobtak még egy kosarat (20-17).

A második negyedben sajnos már

nem sikerült feltartóztatni a török hengert. Az Európában az egyik legerősebb játékoskerettel rendelkező hazai csapat 23 pontjával szemben a DVTK játékosai csak 9 pontot tudtak szerezni, mindezt úgy, hogy a 10. és a 15. perc között egyszer sem sikerült a hálóba találni. A játékrészben Rasheed, Szécsi, Robertson-Warren és Tomlinson volt eredményes. Előbbi kettő egy-egy triplával vetette észre magát (43-26).

A harmadik negyed diósgyőri szempontból ott folytatódott, ahol az előző véget ért. A bivalyerős török csapat 21 pontot, a vendég piros-fehérek ezúttal is 9 pontot szereztek. Rasheed és Szécsi is dobott egy-egy három pontot érő kosarat, ezen kívül csak büntetőkből volt eredményes a DVTK (64-35).

Az utolsó játékrészben az eddig is lehengerlő játékára még egy lapáttal rátett a Yakın Doğu, 10 perc alatt 29 pontot szereztek. Bár az Aluinvent DVTK kosárlabdázói egy percig sem adták fel, a hátrányt sajnos nem sikerült csökkenteni. Rasheed ezúttal is betalált a vonalon túlról, valamint Jovanovic, Tomlinson és Robertson-Warren is eredményes volt, az Európa Kupa egyik legnagyobb esélyesével szemben ez ma ennyire volt elég (93-46).

Az Aluinvent DVTK számára véget értek az Európa Kupa idei küzdelmei. A lányok vasárnap ismét idegenben lépnek pályára, ezúttal Zalaegerszegen gyűjtögethetik tovább a bajnoki pontokat.

Az Aluinvent DVTK további programja ide kattintva olvasható.

Női Kosárlabda Európa Kupa, D-csoport 6. forduló

Yakın Doğu Üniversitesi – Aluinvent DVTK 93-46 (20-17, 23-9, 21-9, 29-11)

Isztambul, 100 néző. Játékvezető: Srdan Dozai (horvát), Jasmina Juras (szerb), Marius Ciulin (román).

Yakin Dogu Üniversitesi BGD: Cakir 5, Vandersloot 11/6, Carson, 16/9 Hollingsworth 19, Robinson 6. csere: Eldebrink 9/3, Vajda 2, Caglar 19, Firat 2, Basaran 4. Vezetőedző: Zafer Kalaycioglu.
Aluinvent DVTK: Czank 2, Rasheed 12/9, Szécsi 7/6, Jovanovic  10, Robertson-Warren 7 Csere: Gorjanácz, Tomlinson 5, Horváth B. 3/3, Adamecz, Győri. Vezetőedző: Maikel Lopez

Kipontozódott: Jovanovic a 38. percben.

Zafer Kalaycioglu: – A sorsoláskor látszott, hogy ez egy nagyon kemény  csoport, talán a legerősebb a mezőnyben és ezt igazolja a sok szoros eredmény. Nekünk ma fontos volt a győzelem es annak különbsége, rendkívül sok munkát tettünk ebbe a meccsbe Gratulálok a Diósgyőrnek, mert jóval erősebb rotációval rendelkező csapatom ellen is megpróbálták végig megnehezíteni a dolgunkat!
Maikel Lopez: – Gratulálok a Yakın Doğu Üniversitesi együttesének! Azt hiszem, a keretük összetétele és minősége alapján nagyon nagy esélyük van arra, hogy megnyerjék az Európa Kupát. Játékosaik minden hibánkat, eladott labdánkat megbüntették. Vasárnap fontos mérkőzés vár ránk, ezért igyekeztünk minél kiegyensúlyozottabban elosztani a pályán a játékperceket a játékosok között.​

A találkozó statisztikája ide kattintva olvasható.

2016. október 27., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz – Yakın Doğu Üniversitesi 53-55

2. forduló

2016. november 3., csütörtök
17:00 Aluinvent DVTK – Olimpiakosz 60-61
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi – Good Angels Košice 70-46

2016. december 1., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 16:00) Yakın Doğu Üniversitesi – Olimpiakosz 83-63

5. forduló

2016. december 8., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz – Aluinvent DVTK 93-58
18:00 Good Angels Košice – Yakın Doğu Üniversitesi 65-69

6. forduló

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi – Aluinvent DVTK 93-46
18:00 Good Angels Košice – Olimpiakosz