Wittner Mária: Az ’56-os forradalmat valakik előkészítették

Az ’56-os forradalmat valakik előkészítették, mert szükségszerű volt az, hogy Magyarországról ne vonuljon ki a szovjet hadsereg – erről is beszélt az Északmagyarnak Wittner Mária ’56-os szabadságharcos, akinek ugyancsak meghallgatható volt az előadása. – Amikor Ausztria sorsáról döntöttek, és függetlené vált, majd kivonultak onnan a szovjetek, innen nem mentek el.
Elmondta: „Az ’56-os forradalom leverése után az országot kivéreztették, és sokan elhagyták az országot.”
– A magyarságot akarták elnyomni a magyarokban, de a magyar az olyan, hogy a legnagyobb szorongatottságban tart össze a legjobban – fogalmazott Wittner Mária.
Az eseményen Somorjai Lehel, Kis József és Váradi Natália is előadást tartott.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű