Az ’56-os forradalmat valakik előkészítették, mert szükségszerű volt az, hogy Magyarországról ne vonuljon ki a szovjet hadsereg – erről is beszélt az Északmagyarnak Wittner Mária ’56-os szabadságharcos, akinek ugyancsak meghallgatható volt az előadása. – Amikor Ausztria sorsáról döntöttek, és függetlené vált, majd kivonultak onnan a szovjetek, innen nem mentek el.
Elmondta: „Az ’56-os forradalom leverése után az országot kivéreztették, és sokan elhagyták az országot.”
– A magyarságot akarták elnyomni a magyarokban, de a magyar az olyan, hogy a legnagyobb szorongatottságban tart össze a legjobban – fogalmazott Wittner Mária.
Az eseményen Somorjai Lehel, Kis József és Váradi Natália is előadást tartott.
