A Jobbik szóvivője közölte: a Fidesz lemondott a „keleti végekről” azzal, hogy leszavazták a Jobbik javaslatát, mondván, nem tendencia, hogy a nagy állami cégek kevesebbet fizetnének a kelet-magyarországi munkavállalóknak. Jakab Péter erre a legnagyobb állami foglalkoztatók egyikét, a Postát hozta ellenpéldaként, ahol az alacsonyabb átlagbérekre hivatkozva fizetnek kevesebbet egy miskolcinak, mint egy győrinek ugyanazért a munkáért.
Jakab közölte, nem adják fel, újra a parlament elé viszik a bérkérdést, ha kell egyesével fogják meggyőzni a Fidesz képviselőit. Emellett a párt arra kéri Miskolc kormánypárti vezetését, támogassa a béremelésért indított küzdelmet: a Jobbik a város soron következő közgyűlésén javasolni fogja, hogy Miskolc vegye nevére a Jobbik indítványát, és maga is kezdeményezze a bérrendezést, az ugyanis – ahogy a Jobbik szóvivője fogalmazott – nem pártkérdés, hanem létkérdés a térség számára.
