Horn Gyula: na megint mi a faszt találtak ki… mi nem tetszik nekik…

Hiába fogadom meg, hogy tartom a számat. Népszabi ügyben, Ha egyszer minden médiában másról se hallani mint a szerencsétlenül kiebrudalt fővárosi kollégákról akkor csak eszembe jut az összes történetem, ami ezer szállal köt ehhez a laphoz.

Elöljáróban viszont meg kell erősítenem, hogy a lap hányattatása korábbra vezethető vissza. Amikor lekerült a címlapról a Világ proletárjai egyesüljetek, meg, hogy szocialista néplap a Horn Gyula győzelme után. Rájöttek, hogy kormánypárti újságként elvesznek. Hiába volt az egyik tulajdonosuk a Szabad föld alapítvány, amelynek Földes György volt a vezetője a szerkesztőség sose kímélte az akkori kormányt. A bennfentesek szerint Horn Gyula reggelenként már remegő kézzel kapta fel a lapot. Mondogatta is – na megint mi a faszt találtak ki… mi nem tetszik nekik…. Ez csak azt erősíti, hogy egyetlen kormányfő kedvence se volt a Népszabi. Következetesen tartották magukat az ellenzékiség szócsövének.

Ezek után az MSZMP alapítványa az első adandó alkalommal megvált a lapban tulajdonolt pakettjától. Ha már nem tudnak beledumálni , nem tudják elvi síkon irányítani nem tartották fontosnak a tulajdon részüket. Vagy, kellett a lóvé. Szerintem az utóbbi lehet az igazi indok.

Tehát magam is mondhatom cinikusan, hogy a szocialisták nagy ívben tettek a médiára. Még az se zavarta őket amikor eléjük került a közvélemény kutatás, miszerint a szakmába került fiatalok 70 százaléka jobboldali, pontosabban szélsőjobbos. A szocik csak a pénzre hajtottak. Ahogy mondják ők is emberből vannak. Plusz politikusok is. Tehát a kettő együtt színre is stimmel. Az ott dolgozó kollégák persze észlelték , hogy felettük alkudoznak, adják veszik a lapot, de a hajtásban mi a francot tehettek volna. Bíztak, valamiben. Hogy miben azt csak ők tudhatják.

Folytatom. Pontosan 1992 decemberében, a születésnapomon választottak a Déli Hírlap igazgatójává. Az is bolond aki a nyakába vesz egy olyan céget amelynek a példányszáma annyi amennyi és egyetlen előfizetője sincs, ráadásul a kasszából 30 millió forint hibádzik. Sok választásom nem volt. A grafomániám kiéléséhez kellett egy újság. Még azon az áron is, hogy hetetekig nem aludtam, csak azon agyaltam, hogyan legyen fizetése a kollégáknak……

Még ma folytatom…..szantograf.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű