Orbán Viktornak és Áder Jánosnak más lehetősége nincs, mint hogy azon nyomba visszavonja Bayer Zsolt kitüntetését” – írják Washingtonból

Ha a Magyar Érdemrend valóban az egyetemes emberi értékek hirdetését ismeri el, a magyar kormánynak Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek és Áder János köztársasági elnöknek nincs más választása, mint azonnal visszavonni Bayer Zsolt elismerését – állapítja meg az a közlemény, amelyet a washingtoni Holokauszt Emlékmúzeum hozott nyilvánosságra kedden a Magyar Hírlap publicistájának adott lovagkereszt miatt.

A szigorú hangú közleményben az emlékmúzeum név szerint magyar politikusokat von kérdőre. A kitüntetés kapcsán az emlékmúzeum azt írja, hogy Bayer rasszista kijelentései ugyanolyan szélsőségesek, mint amilyenek a Jobbik köreiből áradnak.

A követelő hangú közlemény arra szólítja a kormányt, hogy Bayertől vegyék el a lovagkeresztet.

888.hu

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű