Több mint kilenc milliárdos fejlesztés indul a miskolci Bosch gyárban

425 új munkatársra lesz szüksége Miskolcon a Bosch-nak. 9,3 milliárd forintból fejleszti gyárát a német cég. Ezt jelentették be délelőtt a Külügyminisztériumban.

Autóipari alkatrész gyártásának bővítését tervezi a miskolci Bosch. Erre költ a következő két és fél évben 30 millió eurót, azaz 9,3 milliárd forintot. Ezt jelentették be szerda délelőtt a Külügyminisztériumban. A fejlesztéshez a magyar állam 1,4 milliárd forinttal járul hozzá. A kapacitásbővítés 425 új munkahelyet teremt a miskolci gyárban.
Szíjjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter az eseményen elmondta: Németország az egyik legfontosabb gazdasági partnere Magyarországnak. Nem véletlen, hogy 9 német céggel kötött stratégiai megállapodást a magyar kormány.
Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője és Frank-Stephan Kupfer, a miskolci Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. nemrég kinevezett új gazdasági ügyvezető igazgatója azt mondta: amikor Miskolcra érkeztek, hosszú távra terveztek. Ez a szándékuk azóta sem változott és a fejlesztés is azt bizonyítja, hogy Miskolc továbbra is stratégiailag fontos színhelye a Bosch-nak.
Kriza Ákos, Miskolc polgármestere azt hangsúlyozta, hogy a Bosch sikere egyben Miskolc sikere is. Az együttműködés szilárd alapokon áll, amelyben az összes partner megtalálta a számítását. A város egy dinamikusan fejlődő cégnek adhat otthont, a Bosch pedig biztos bázist és az egyetemi oktatás miatt jól képzett munkaerőt kap.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű