– Egy miskolcinak nem kell bemutatni őket!
Lyukóvölgy, számozott utcák! Hát én nem tudom, micsoda ez inkább: nincstelenség vagy igénytelenség? Mondok egy példát! Szalonnán jártunk télen disznóölésen, és amikor jövünk el az autóval a cigánysor mellett, odanézek, hát, ha nem látom a saját szememmel, nem hiszem el! Nyitva a konyhaajtó, egy hoszszú farönk áll ki a sparheltből! Egészben dugják befele, mert ahhoz is lusták, hogy felaprítsák! Az, hogy szökik a meleg kifelé, nem számít!
– Ezt mikor látta?
– Mondom, most télen!
– Nem úgy értem. Disznóölés előtt vagy után?
– Ja, hogy megzavarta volna a látásomat pár kupica pálinka? Komolyan mondom, sajnálom, amíg élek, hogy nem fényképeztem le. Cikk itt.
