Az utcai támadások során
körültekintő viselkedéssel meg lehet nehezíteni az elkövető dolgát, mondta Solymosi István a megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának korábbi vezetője a boon.hu-nak.
„Volt egy ügyünk úgy 15 évvel ezelőtt. A 19 éves lány együtt bulizott a barátjával a Nagyavason, majd hazakísérte a fiút a Szentpéteri kapuba. Hajnali fél kettőkor egyedül indult haza az Avasra a sötét, kihalt városon keresztül. A Szendrőládról rablási szándékkal beutazó elkövető a Népkert környékén csapott le rá, késsel megfenyegette, és minden lehetséges módon közösült vele. A lánynak ez volt az első szexuális élménye – el lehet képzelni, mekkora traumát okozott ez számára”, mesélte Solymosi István, aki szerint az eset tanulságos: éjszaka senki ne közlekedjen egyedül, kerülje a kihalt, sötét városrészeket. A legjobb megoldás ilyenkor taxival vagy társaságban hazamenni. A férfi egyébként még három nőt erőszakolt meg hasonló módszerrel, mire sikerült megfogni, 12 évet kapott.
