Továbbra is létezik a Miskolctapolca fejlesztési fantomKft., továbbra is Czinkné vezetésével :-)

DSCN5459

Polgármester úr! Mondja, olvassa valaki a postafiókját, vagy

nyugodtan írhatok

a feketelyuk@miskolcph.hu címre is ugyanakkora hatékonysággal?
Az alábbi levelet bő hónapja küldtem, és amint abban biztos voltam,
semmi nem változott, a városi dezinfirmációs oldalon – miskolc.hu(mor) –
továbbra is létezik a Miskolctapolca fejlesztési fantomKft., továbbra is
Czinkné vezetésével 🙂
A kabinet alá tartozó informatikai osztály munkája ilyen fantasztikusan
van megszervezve, hogy két éve nem jut el a hír egy városi
cég megszűnéséről!
A belvárosi helyzet sem javult egy jottányit sem, csatoltam pár
új képet a választás előtti napon tapasztalt állapotokról.
Úgy tűnik, az idősek drogproblémáit sem sikerült megoldani,
pedig betették 4 éve a város gazdasági programjába.
Mióta megalakult a rendészet, azóta reggel nem szabad csodálkozni,
ha az ember a kerekei eltűntek az éjszaka folyamán, csak pár fecskendő
jelzi, hogy mire kellhetett a pénz.
Elnézve az eredményeket úgy láttam, mintha a nagy osztogatás dacára csökkent
volna a szavazói száma, el kellene ezen gondolkodni.
Meg azon is, hogy nem csak szavakban kellene konzuiltációt folytatni,
és hogy ideje lenne felvenni annyi európai modort, hogy válaszolnak
a lakosság észrevételeire.
Még akkor is, ha történetesen nem arról szól, milyen nagyszerű munkát
végeznek. Ami már csak azért is lehetetlen, mert ahhoz el kellene kezdeni
dolgozni.
Korábbi levelemet változatlan aktualitása miatt ismét továbbítom Önnek.
Még csak annyit, az informatika a kaninet munkáját (?) dicséri (?).
Ezen ne lepődjön meg, ha olyan munkatársakat választanak, akik kutyával
szunyókálnak a földön, miközben hencegnek a kabinetben betöltött
funkciójukkal. Érdekes, a szakmai tapasztalatokról egy betűt sem
olvashattunk ugyanott.
Talán ezért van a bányabéka ülepe alatt a városüzemeltetés hatékonysága is?
A témáról kérdezze nyugodtan a kabinet vezetőjét.

 

 

 

Kriza Ákos
Miskolc MJV polgármesterePolgármester úr!A feleségem jogosítványa lejárt, és megkért, hogy foglaljak időpontot.
A baj ezzel kezdődött, na meg ott, hogy a miskolc.hu-val próbálkoztam.Az ügyintézés->állampolgároknak->vezetői engedély ugyanis zsákutcába
vitt, 6 különböző ügy van felsorolva, de pont a leggyakoribb, a jogosítvány
megújítása hiányzik. Mert talán egyetérthetünk abban, hogy ritkábban van új
jogosítványunk, és nevet is ritkábban változtatunk, mint ahányszor lejár 
életünkben.Sok minden eszembe jutna, de hogy a jogsi miatt a „városháza” menüpontot 
válasszam, az bizony nem sűrűn, mégis innen lehet eljutni az ügyintézés,
elektronikus időpontfoglalás, majd OSS rendszeren át a Csere-lejárt
menüpontba.
Feltéve persze, hogy valaki kitartó, és ha besül az egyik útvonal, vadászni
kezd egy másikra.
Tudja, ha kiosztogatunk 30.000 szikét, attól még nem leszünk a sebészet Mekkája, 
és a laptopok osztogatása sem egyenértékü a Smart Cityvel, sőt még a digitális
Miskolccal sem. 
Higgye el polgármester úr, együtt erősebbek vagyunk, nem kellene arra a pár 
import „szakemberre” támaszkodnia, akad Miskolcon is informatikában jártas
ember bőven. Én például itt születtem, és 1970 óta foglalkozom informatikával,
bár tudom, hogy e két körülmény külön-külön is csak hátrányt jelenthet.Ha már a hipergagyi weblapnál tartunk, meg a félrevezető menüpontoknál,
igencsak ráférne olykor egy kis karbantartás. Például a 
Miskolctapolca Fejlesztési Kft. több helyen is megtalálható, 
(
http://www.miskolc.hu/varoshaza/varosi-cegek
http://www.miskolc.hu/linkajanlo/miskolctapolca-fejlesztesi-kft
http://www.miskolc.hu/miskolctapolca-fejlesztesi-kft
)
sőt érdekes email címre hivatkoznak.
( Email: czinkneaniko@mcturisztika.hu )Mivel nehezen terjed az információ a holdingos vállalatok és a városháza
informatikusai közt, ezúton tájékoztatom, hogy Czinkné 2013. augusztus 
15-ével távozott a fent nevezett cég éléről.
Pontosabban nem is ennek a cégnek az éléről, hisz a Miskolctapolca
fejlesztési Kft. már előző évben, 2012. szeptember 30-án megszűnt,
beolvadt a MISKOLCI TURISZTIKAI Idegenforgalmi és Szolgáltató Kft-be.A weblapot természetesen nem ezen időpont óta, azaz két éve nem tartják 
karban, de nem sorolom a többi hibát, egyrészt mert nem az én kompetenciám,
másrészt mert ezek a hibák abból erednek, hogy a rendszer strukrúrája úgy
rossz ahogy van, azaz nem érdemes javítgatni, méltó helye a szemetes lenne.
Hiába volt a beharangozás, a közel egy év késéssel elkészült weblap gyengébbre
sikeredett, mint szintén ezer sebből vérző elődje. 
Karbantartva meg gyakorlatilag elkészülte óta nincs, leszámítva hogy időnként
új cikkek jelennek meg, pl. ilyenek:”Az önkormányzati fenntartású főútvonalak, a közösségi közlekedés szempontjából 
fontos útvonalak és a gyűjtő mellék-, valamint a kerékpárutak útburkolati 
jeleit festik újra a jövő hét közepétől.”Ezekkel is sok a baj, mást ne mondjak, ha nincs dátum, senki nem tudja, melyik a 
jövő hét közepe. Bezzeg ahová nem kellene, oda tesznek dátumot is 🙂
Ha mindent pont fordítva csinálnának, akkor az már önmagában nagy javulást 
eredményezne.
Az információ áramlásával globálisan is nagy problémák 
vannak, például reménytelennek tűnik Önt felvilágosítani
a városban uralkodó valós helyzetről, legalábbis erre 
enged következtetni az a tény, hogy nagyon büszkén  
nyilatkozik a belvárosban nyíló vendéglátó helyekről, 
meg a tömeg esténkénti hullámzásáról.
Ami a messzeségből hullámzásnak látszik, az inkább 
imbolygás, még inkább tántorgás, amelynek oka az 
elfogyasztott alkohol. Sajnos ami bemegy, annak ki is
kell jönnie, és ez jellemzően nem európai módon 
történik, reggelre a belváros tele szeméttel, 
üvegcserepekkel, hányással, miegymással, a belvárosi
kapualjak pedig éjszaka vizeldeként funkcionálnak.
Jó tudni, hogy egyre több a kamera, a rendészet létszáma 
is egyre nő, nagy kár, hogy az erőket nem akkor és oda
koncentrálják, amikor és ahol szükség lenne rájuk.
Gyönyörködjön tehát a csatolt képben, fájlalom,
hogy közvetlen lakókörnyezetében nincs rá lehetősége,
de talán nem lenne haszontalan ha most már nem csak a
belvárost „fejlesztenék”.
Üdvözlettel: Gáti Attila

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű