Jó, jó, de mennyivel lesz olcsóbb nekünk a fütés

A PannErgy Nyrt. leányvállalata, a KUALA

Kft. befejezte a Miskolci Geotermikus Projekt második fázisát – ezt jelentette be kedden dr. Kriza Ákos polgármester, Nyíri László, a Miskolci Hőszolgáltató Kft. ügyvezetője és Tóth Péter, a PannErgy vezérigazgatója. A beruházás – részben – a tavaly elnyert egymilliárd forintos forrásból valósult meg.
A projekt első részében több mint 10 ezer avasi lakást kapcsolhattak a rendszerhez, a második ütemnek köszönhetően pedig a belvárosba és az Egyetemvárosba is szállítanak geotermikus energiával előállított meleg vizet. A Tatár utcai hőközpont keddi átadásával megkezdődött a próbaüzem, annak érdekében, hogy az idei fűtési szezonban elkezdhessék a hőellátást.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű