Bike. Bringa út fejlesztések

n06 copy

Jelentős

kerékpárút fejlesztések zajlanak országszerte, épül a Fertő-tó és a Velencei-tó körül a kerékpáros útvonal. Előkészületben van a Rajka-Budapest útvonal és a Balatoni Bringakör minőségi fejlesztése, illetve a Budapest-Balaton útvonal kiépítése is.

Mind európai, mind hazai szinten dinamikusan fejlődik a kerékpáros turizmus. Magyarországon egyre gyakrabban választják az utazásnak, kikapcsolódásnak ezt a formáját a hazai, és a külföldi turisták egyaránt. Külföldről főleg német, holland, osztrák és szlovák kerékpárosok érkeznek, akik átlagosan napi 15 000 forintot költenek 

A külföldi érdeklődést jól szemlélteti, hogy a kerékpáros túrákat ajánló német Fahrradreisen honlapjának Magyarországi túrákról szóló oldalát 2013-ig mintegy 5 millióan látogatták meg. A Magyar Turizmus Zrt. adatai szerint a kerékpáros turisták átlagosan 15 százalékkal magasabb költési hajlandósággal bírnak, 7-11 napra kelnek útra, 55 százalékuk településtől településig teker, 40 százalékuk csillagtúrákat szervez, 5 százalékuk városlátogatás közben használ kerékpárt, és 90 százalékban az önálló szervezésű utazás a jellemző.

 Jelenleg az EuroVelo 6 útvonal Rajka–Budapest szakasz és a Balatoni Bringakör komplex fejlesztésén, illetve a Budapest–Balaton útvonal létesítésének előkészítésén dolgoznak. Több építés is folyamatban van, például a fővárosban, a Velencei-tónál, és a Fertő-tó térségében is.

Tapasztalatok szerint a turisztikai szempontból a jó infrastruktúrával és szolgáltatásokkal ellátott térségek életében egyre nagyobb gazdasági súlya van a kerékpározásnak Ugyanakkor a közlekedési célú kerékpározás pozitívumai is jelentősek, hiszen többek között csökken a széndioxid kibocsátás. Az Európai Kerékpáros Szövetség (ECF) által publikált 2010-es becslés szerint az EU tagállamaiban éves szinten 200 milliárd euró körüli hasznot jelent a kerékpározás. Ennek legnagyobb részét az egészségügyi hasznok (110 mrd euró), a turisztikai bevételek (44 mrd euró), a közlekedési időmegtakarítások (24 mrd euró) jelentik. A turisztikai hatást jól szemlélteti, hogy az ECF adatai szerint az egynapos kiránduló utakon a fejenkénti költés európai átlaga 16 euró, a többnapos utazásoké fejenként 350 euró körül alakul.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű