Váradi Gábor, a cigány kisebbségi önkormányzat miskolci elnöke mondja: ne kezeljük állatokként ezeket az embereket

 Váradi Gábor, a cigány kisebbségi önkormányzat miskolci elnöke elmondta:

a vitát hallgatva vegyes érzései vannak. „Egyeztettek velünk az előterjesztéssel kapcsolatban, nem mindig értettünk egyet. A telepek felszámolása 20 éves kérdés, a cigány emberek számára is fontos. De az, hogy csak a határon kívül adunk lehetőséget az embereknek, nem tudunk azonosulni. Ez a probléma komoly, nem beköltözöttek laknak ott, hanem lokálpatrióták, még ha alkalmatlanak is az együttélésre. De sok olyan van, aki alkalmas. Fontos, hogy felkészítsük az embereket arra, hogy a komfortfokozat ugrást nem tudják értékelni. Mert a fészekrakós probléma is amiatt adódott, hogy nem tudták értékelni. Mi is érzékeljük, van gond, óriási gond van, de ne kezeljük állatokként ezeket az embereket. Elzárkózunk azoktól, akik nem tudnak beilleszkedni, de akik be tudnak illeszkedni, ne vegyük egy kalap alá a többiekkel. Megközelítőleg 25 ezer cigány lakik Miskolcon, és fontos, tudjunk velük hatékony munkát folytatni. Ma a szegénység, cigányság ügye közös ügy. boon.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű