Jakab. P.A Fidesz 600 millió forintért vásárolta
meg az OTP-től 173 fészekrakós lakás banki követelését. Vagyis átlag 3,5 milliót fizetett olyan lakásokért, amelyek a piacon maximum 2,5 millióért kelnének el. Krizáék tehát gondosan ügyeltek arra, hogy Csányiékat ne érje nagy kár, miközben a Fidesz és az MSZP 9 éves tétlenségének köszönhetően a társasházak úsznak az adósságban. Ebből a 600 millióból őket is meg lehetett volna menteni, főleg, hogy a számlát azoknak a politikusoknak kéne állniuk, akik 2005 óta szándékosan halogatják a fészekbontást
