Mengyi elintézte. Folyik majd a vas (1)

Új helyen, teljesen új, modern

technológiával 300-350 dolgozóval, a beszállítói és szolgáltatási oldalról több száz munkahelyet generálva indul újra az acélgyártás Miskolcon, Diósgyőrben. Pénteken tartották a csarnokavatót ott, ahol a 17 milliárd forintos beruházás megvalósul.

 

A péntek délelőtti projektindító ünnepségen Mengyi Roland, a megyei közgyűlés elnöke arról szólt, történelmi adósságukat rendezik azzal, hogy újraindítják az acélgyártást Miskolcon. „A nap is másképp süt Miskolc felett” – tette hozzá. Kossuthot idézve – a nemzet az ipar nélkül félkarú óriás – kijelentette: a megye újraiparosodásáért küzdenek, melynek fontos lépése a kohászat miskolci újraindítása. A beruházás erős lépcső abban a sorban, ami a borsodiak jövőjéhez vezet. minap.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű