Vereckei Csaba elmondta, ennek abszolút
nyertesei voltunk, mert a járási közigazgatási rendszerhez illeszkedően a járási székhelyen lévő őrsöket szervezetileg és létszámukban is megerősítették, aminek köszönhetően közterületi jelenlét jelentősen javult.
A másik nagy változás – hangsúlyozta a főkapitány -, hogy beindult a megyében a tevékenységirányítási központ – ami nem azonos a hívásfogadó központtal. Összefoglalva: a rendőrkapitányságokon a korábbi ügyeletek megszűntek, és a főkapitányságon egy 56 hivatásos rendőrrel feltöltött központ kezdte meg a munkáját, vagyis egy ügyelet működik a megyében, innen irányítják valamennyi kapitányság tevékenységét. boon.hu
