Gyűjtsd a vasat és a fémet – újabb állami monopólium?

A parlamentben a közelmúltban ismét  előtérbe került a „színesfémbiznisz” ügye. Ezzel összefüggésben az egyik fideszes képviselő azt javasolta, hogy a dohánykereskedelemben tervezetthez hasonlóan a színesfém-felvásárlás is legyen a jövőben állami monopólium.
Pócs János felvetése szerint a felvásárló telepeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal, valamint a rendőrséggel összeköttetésben kellene működtetni. Cséfalvay Zoltán államtitkár jelezte: a kormány olyan megoldást tud támogatni, ami biztonságot teremt, de a tisztességes kereskedőket nem hozza hátrányba.

 

Az „államosításnak” még a gondolatát is indulattal fogadták a megkérdezett kereskedők.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű