Felipe Silva egyértelműen túlsúlyos, de végig vezetve nyert vb-aranyat Dubajban

Felipe Silva nyerte az 50 méteres mellúszást a rövid pályás világbajnokságon. A 186 centis, 90 kilós, az úszómezőny többi tagjához képest határozottan túlsúlyos brazil a legjobb idővel jutott a döntőbe.

Jól rajtolt, végig tisztán vezetett, de a legvégét majdnem elrontotta: rossz volt a benyúlása, túl messziről csúszott rá a falra, ennek ellenére 25.95-ös világbajnoki csúccsal nyerte meg az aranyat. Nyolc századdal előzte meg a 26.03-at úszó, a 100 mellen világbajnok dél-afrikai Cameron van der Burghot.
000 Nic520905

A 23 éves Silva a 100 mellen harmadik volt Dubajban, ötvenen Brazília harmadik vb-aranyát nyerte. 2008-ban ő volt az első, aki 27 másodpercen belül úszta az 50 mellet, versenyzett a pekingi olimpián is.