Telt háznyi közönsége legnagyobb örömére könnyedén nyerte a HSC Csíkszereda elleni mérkőzést a Miskolc. Dubekék mind a három harmadban több helyzetet dolgoztak ki, emberelőnyben, emberhátrányban is lőttek gólokat, győzelmük jogosságához nem fér kétség. Azért látszott, hogy a mérkőzésnek csak a hazaiak számára van tétje, a HSC legjobbja Fülöp kapus volt. A 6-1 a csíkiak legnagyobb veresége a szezonban. A Miskolc ezzel a harmadik helyen végzett az alapszakaszban, a negyeddöntőben a Brassó lesz az ellenfelük. Szőcs Szabolcsék a Steaua tönkreverésével melegítettek a párharcra. Kiricsenko 3, Nyerges és Pál Zoltán 2-2 góllal vette ki részét az egy tucatból, a Steaua becsületgólját a veterán Nicolescu szerezte Timaru átadásából, 12-1 lett a vége. Ugyanilyen arányban nyert Újpesten a Dab.Docler is. Megint épphogy megvoltak a lilák, az ugyancsak tartalékos vendégek közül Kiss Ákos nyújtotta a legjobb teljesítményt, 4 gólt és 2 gólpasszt írtak a neve mellé a jegyzőkönyvbe. A lila becsületgól Roczanov érdeme. A nap negyedik mérkőzésén nem sikerült a visszavágás a Ferencvárosnak. A mérkőzés nyílt volt, a Vasas szerzett kétgólos előnyt, de Bontovics révén az 51. percben felzárkóztak a vendégek. Utána Pavlis egyenlő létszámban, Szirányi kettős előnyben talált be, erre már nem született vendégválasz, a vége 4-1 lett. Vasárnap játsszák az alapszakaszt záró FTC–UTE mérkőzést, aztán jövő héten a Steaua–Újpest selejtező jön a rájátszás nyolcadik helyéért. A pillanatnyi formákat elnézve akár éles meccsek is lehetnek ezek.