Nem szakadt meg a Jegesmedvék győzelmi sorozata pénteken este, hiszen ha egy kicsit szenvedve is, de begyűjtötték a – sorozatban – negyedik diadalukat is. A Macik ezzel szorosan tapadnak a MOL Liga éllovasaira.

A Jegesmedvék alaposan rárontottak a Brassóra, hiszen már a 15. másodpercben védenie kellett Polcnak. A 4. percben a brassói kapuban táncolt a korong, ám előtte Halassy már sípolt, így a gól érvénytelen volt. Sorra dolgozta ki helyzeteit a hazai csapat: a 6. percben Bonar a kapuvasat találta el, egy perccel később Dubek cselezte át magán két védőn, de lövése centikkel célt tévesztett. A 10. percben minden előjel nélkül megszerezte a vezetést a Brassó, Szőcs emelt közelről Gyenes kapujába (0-1). A 14. percben emberhátrányban kis híján egyenlítettek a Macik. Bartzen szerzett korongot a saját harmadában, indította Bonar, de próbálkozása kevéssel elzúgott a kapu mellett. A 17. percben egalizálta az állást a Miskolc. Waddell-Dubek-Saluga volt az útja a villámgyors passzjátéknak, és a szlovák légiós Polcot elfektetve lőtt a kapuba (1-1). A 19. percben Antal emelte a pakkot az üres kapura, ám Gyenes a „semmiből” előbukkanva védett.

Nyomasztó fölény két góllal

A második harmadban a 8. percig kellett várni az újabb Maci-gólra. Saluga szerzett erőszakosan korongot a saját térfelén, lekorcsolyázta a védőjét, középre adott, és a japán gyorsvonatok pontosságával érkező Rafaj Polc lábai között küldte a korongot a hálóba (2-1). Három perc múlva Waddell cikázott át a védők között, a védők nem tudták feltartani, és a kapu előteréből hatalmas gólt a felső léc alá (3-1). Alig telt el egy minutum, amikor Gőz akkora kapuvasat lőtt, hogy talán a város többi részén is hallották. Ekkor már a Macik hatalmas fölényben játszottak, tulajdonképpen egykapuztak, volt olyan, hogy 5-5-ben felálltak a támadóharmadban. A 18. percben ismét a semmiből lőtt a Brassó. A vendégek harmadában „gyanús” körülmények között tűnt el egy miskolci csatár, a közönség egyemberként kiáltott kiállítást, ám az elmaradt. Az így megszerzett korongot ketten vezették az egyetlen védőre, és Szőcs belőtte a ziccert (3-2). A miskolci szurkolók bosszankodtak is, hiszen a Macik számolatlanul hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket, a Brassó pedig egyetlen lehetőségéből gólt lőtt.

Csak a végén dőlt el

Úgy tűnt a Miskolc hamar eldönti a meccs sorsát, hiszen az 5. percben növelték előnyüket. Bartzen ugrott ki, két védő szorításában, estében kapura lőtt, a korong kipattant Polcról, és a jókor jó helyen lévő Szilágyi nem hibázott (4-2). A 7. percben egy a kapu mögül beadott korongot Antal vágott Gyenes kapujába (4-3). Ezután érthetetlen módon megzavarodtak a hazaiak, a Brassó egyre több veszélyes helyzetet alakított ki. A 13. percben emberelőnyben játszott a Brassó, és rövid időn belül két veszélyes lövést is hárítania kellett Gyenesnek. A miskolci szurkolókat a következő percekben a szívroham kerülgette, hiszen a pakk leginkább a hazai kapu előtt pattogott, és néha a szerencsére is szükségük volt a Maciknak az előny megtartásához. Végül a meccs 9 másodperccel a befejezés előtt dőlt el véglegesen. Emberelőnyben Saluga kapott egy hosszú átadást, a kapu előtt lefékezett, visszatette a pakkot a második hullámban érkező Dubeknek, akinek nem okozott gondot ezt gólra váltani (5-3).

A Jegesmedvék ezen a napon csak egy harmadban játszottak igazán jól (a másodikban), mégis legalább 4-5 góllal nyerhették volna meg a meccset. Ehelyett még a végén is izgulnia kellett a lelkes szurkolóseregnek.

Jegyzőkönyv
Miskolci Jegesmedvék JSE – Fenestela 68 Brasov
5-3 (1-1, 2-1, 2-1)
Miskolci Jégcsarnok, 500 néző
V: Halassy, Berkesi, Juhász
Gól: Saluga, Rafaj, Waddell, Szilágyi, Dubek ill. Szőcs (2), Antal.
Kiállítás: 6 perc, illetve 16 perc

MJJSE: Gyenes – Saluga, Láda B., Láda P., Egri, Sijka, Waddell, Bartzen, Bonar, Dubek, Korpos, Orosz, Rafaj, Kiss, Dányi, Urbán, Gőz, Szilágyi, Duschek (k). Edző: Bob Dever.

Fenestela 68 Brasov: Polc, – Adorján, #Solti, Nagy, Péter, Filip, Kaljuste, Antal, Pál, Imecs, Laczkó, Szőgyőr, Zsók, Nyerges, Kertész, Lőrincz, Szőcs, Dávid, Bálint, Fülöp (k). Edző: Antal Előd.

Bob Dever: – A saját dolgunkat nehezítettük meg. Túlbonyolítottuk a játékot, és a „még egy passzból” mindig oda lett a helyzet. Nem koncentráltunk eléggé, a csapatjátékunk akadozott. Ennek ellenére győztünk, és fontos három pontot szereztünk.

Miklós Ervin elnök: – Az idei év MOL Ligájának megfelelően kiegyenlített játékot láthattunk, két egyenlő ellenfél volt a pályán. Ez az egyensúly a személyi hibák miatt felborult, és ez vezetett a vereségünkhöz