Az Audi gyár csaknem a duplájára növeli a győri gyáregység területét, a Bosch ezer új munkahelyet teremt Magyarországon , Kecskeméten pedig 2011 végén megkezdi a termelést a Mercedes új üzeme, ahol mintegy háromezer ember talál munkát magának.

A válság évei után a német autóipar további terjeszkedési lehetőségeket lát Kelet-Európában, amit elsősorban a bérköltségek terén tapasztalható különbség indokol – írja a Handelsblatt. Az itteni országokban, így Magyarországon is, egy szakmunkás alig egyharmadát keresi annak, amit német kollégája hazavisz. Ráadásul ezek az országok jövendő piacnak minősülnek: ha nemzetgazdaságuk nyugati színvonalra emelkedik, akkor növekedni fog az autók iránti kereslet.

Az Audi gyár duplájára növeli a győri gyáregység területét. Budapesti kormánykörökben arról folyik a találgatás, hogy az ingolstadi cég fel akarja futtatni a sportkocsik gyártását. Szó van arról is, hogy az Audi fontos logisztikai és kutatási bázissá akarja fejleszteni győri egységét. A megvásárolt 200 hektáros területért a bajorok csaknem 25 millió eurót fizettek.

Nemrégiben a Bosch is bejelentette, szándékukban áll ezer új munkahely létesítése. A Bosch jelenleg bő hatezer embert foglalkoztat Magyarországon, éves üzleti forgalma 400 millió euró. További magyarországi beruházásokat fontolgat, ám nem csupán a termelésben, hanem a kutatási és fejlesztési szektorban is.

Gyári hírek szerint minden a tervek szerint alakul a Mercedes új kecskeméti gyárának építkezésén. Az első A és B osztályú autók a jövő év végén fogják elhagyni az üzemcsarnokot. A stuttgarti konszern mintegy 800 millió eurót ruház be Kecskeméten, az új gyárban foglalkoztatandó 3.000 ember mellett további ezrek találnak maguknak munkát a helyi beszállítóknál.