DVTK jégkorong. Örülnek a Miskolcnak Szlovákiában
Nyitrán játssza első
mérkőzését a DVTK Miskolc, a MAC Budapest együttese pedig az érsekújvári (Nové Zámky) csapatot fogadja a szlovák Tipsport jégkorongliga első fordulójában, amely most először válik nemzetközivé a két magyar klub csatlakozásának köszönhetően – jelentették be a szezonindító pozsonyi sajtótájékoztatón a liga szervezői szerdán.
A legmagasabb szintű szlovák jégkorongbajnokság, a Tipsport liga 26. szezonja pénteken kezdődik. Azon felül, hogy a két magyar csapattal 12 résztvevősre bővült, több újdonságot is bevezettek a sorozatban.
„Örülök, hogy a liga túlnőtt az ország határain, ezt nagyon pozitív ténynek tartom. Figyelmesen követtem az összes csapat felkészülését és meggyőződésem, hogy a magyar elitcsapatok találkozása a mi csapatainkkal nagyon érdekes lesz a nézők számára” – mondta Richard Lintner, a liga igazgatója.
„A magyar jégkorong az elmúlt két évtizedben óriásit fejlődött, jól mutatja ezt, hogy a korábban elérhetetlen, a világ élmezőnyéhez tartozó Szlovákia is partnerként kezel minket. A jelenlegi projektet arra szánjuk, hogy a megkezdett fejlődésnek egy újabb lökést adjon” – nyilatkozta korábban az MTI-nek az együttműködésről Sipos Levente, a Magyar Jégkorong-szövetség főtitkára.
A csapatok számának növekedéséből következik, hogy az eddiginél több találkozóra kerül sor, a szeptember 14-től február 26-ig tartó alapszakasz 55 fordulós lesz. A playoff március kilencedikén kezdődik, a liga győztese – amely a Bajnokok Ligájában szerepelhet – április 20-án válik ismertté. A megújult Tipsport liga szabályzata szerint akár a két magyar együttes is megszerezheti a legjobb csapatnak járó Vladimír Dzurilla-kupát, ellenben ők nem eshetnek ki.
Újdonságnak számít, hogy az idei szezontól külön kupát nyer az a csapat, amely legjobb eredménnyel zárja az alapszakaszt, ezt a díjat Dusan Pasekről, a szlovák jégkorongsport egyik kiemelkedő egyéniségéről, a szövetség későbbi elnökéről nevezték el. Ugyancsak újdonság, hogy a liga keretében februárban, Winter Classic néven szabadtéri mérkőzést is tartanak, ennek helyszínét később jelentik be.
A Tipsport liga előző szezonját a besztercebányai HC 05 iClinic nyerte.



Utolsó kommentek
- Tényleg beteg a mi polgármesterünk? Január 18-án í...
te hü..e p...
21:21 - Prága már kevert népességű város – A cseh főváros ...
ez egy jó ...
21:20 - Bréking. Két hónap után Kriza Ákos megjelent a nyi...
Szarul néz...
21:14 - Bréking. Két hónap után Kriza Ákos megjelent a nyi...
Szarul néz...
21:10 - Az Avalon nem adja fel, sőt vissza és betámad
Nem tudod...
21:06 - Az Avalon nem adja fel, sőt vissza és betámad
Húúúúúúúú...
21:04 - Bréking. Két hónap után Kriza Ákos megjelent a nyi...
Jobban néz...
21:02 - Kriza kapitány intézkedik. Jön a szmog és a Kocson...
""Viktor,...
21:02 - Tényleg beteg a mi polgármesterünk? Január 18-án í...
Bezzeg a ...
21:00 - Sokak szerint az Erzsébet fürdő csak egy trafik, ...
F.Nagyot ...
20:50 - Sokak szerint az Erzsébet fürdő csak egy trafik, ...
F.Nagyot ...
20:49 - Földes és Herman: Pénteken báloztak a legjobb misk...
Összehang...
20:47 - Tényleg beteg a mi polgármesterünk? Január 18-án í...
Milyen dr...
20:44 - Tállai szelfizik. Hát nem cuki?
"Gondolja...
20:41 - Megkezdődött Jakab karaktergyilkossága
"Maradjun...
20:38
Legnépszerűbbek
Legfrissebbek
|
Ha átverték... Ha megvezették... Vagy ha csak hallott egy jó sztorit... HÍVJON MINKET! 30/2600-871 Vagy írjon nekünk! info@eszakhirnok.com |