Országos havazás jön

168723_176847819015410_100000705801587_430672_7922948_n

A hét végén többfelé várható havazás. Erős, viharos széllökések lesznek, így hófúvásra is fel kell készülni – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

 

 

Pénteken nagyrészt gyengén felhős, napos időre lehet számítani. Csak az északkeleti, keleti határvidék közelében valószínű több felhő, és ott fordulhat elő egy-egy hózápor. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 3 fok között várható, de a havas, derült, szélvédett helyeken mínusz 10 foknál is hidegebb lehet. A maximumok mínusz 3 és plusz 3 fok között alakulnak.

Szombaton napközben már túlnyomóan borult idő lesz. Délnyugat, nyugat felől egyre többfelé várható havazás, délen jelentős mennyiségű csapadék valószínű. Az északkeleti szél megerősödhet, nyugaton viharossá fokozódhat, így hófúvásra is számítani lehet. A minimum-hőmérséklet többnyire mínusz 9 és mínusz 3 fok között alakulhat, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 4 és plusz 1 fok között valószínű.

Vasárnap is borult idő várható, sokfelé havazással. Az erős, a Nyugat-Dunántúlon viharos északi szél hófúvást okoz. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke mínusz 6 és mínusz 1, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között alakulhat.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek