A család állítása szerint átszúrhatta valami egy 18 éves lány szívét műtét közben a miskolci kórházban, a lány életét vesztette a műtőasztalon – erről a TV2 Híradó számolt be csütörtökön. A riport szerint a lány mellkasába egy csontfejlődési rendellenesség miatt kellett fémlemezt ültetni, ezért többször is megműtötték. Az utolsó beavatkozás közben azonban lyuk keletkezett a szívén, ami erősen vérezni kezdett. a lány pedig életét vesztette. A híradónak az édesanyja nyilatkozott.

Forrás: bazmkorhaz.hu
Haláleset a miskolci kórházban: ügyvédet fogadott, feljelentést tett a család
Elmondta, telefonon hívta fel őket a kórház, hogy menjenek be azonnal a lányhoz, mert nem sikerült a műtét,
a család szerint viszont az orvosok a kórházban nem adtak egyértelmű magyarázatot, és egymásnak is ellentmondtak a körülményekről.
A híradóban elhangzottak szerint a máriapócsi lány tölcsérmellkas rendellenességgel született, a csontjai nyomták a szerveit. A csontok fejlődése miatt 18 éves koráig kellett várni a műtétre, a fémlemez behelyezése után viszont súlyos gyulladás alakult ki, ami napokig nem javult. Végül úgy döntöttek, eltávolítják a lemezt.
A család feljelentést tett és ügyvédet fogadott, válaszokat szeretnének kapni arra, pontosan hogyan szúrták át a lány szívét.
A híradó megkereste a kórházat is a kérdéseivel. Írásban azt válaszolták, megkérdezik a családot, hozzájárulnak-e a sajtó tájékoztatásához, de ez a megkeresés a hozzátartozók szerint egyelőre nem történt meg. A rendőrség a család feljelentése után halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt nyomoz az ügyben.
