Fotó. A Kriza korszakban Miskolc is szóba jött a BMW-vel kapcsolatban
Az első Neue Klasse modellként jegyzett magyar gyártású elektromos BMW iX3-ból már közel 100 ezer darabot rendeltek.
-
HVG

A BMW arról számolt be, hogy a mintegy 820 milliárd forintból felépített 400 hektáros debreceni gyárában elkészült az ötvenezredik iX3 elektromos SUV.
Az ötvenezredik példány egész pontosan egy Fire Red Metallic tűzpiros fényezésű BMW iX3 50 xDrive.

A tavaly szeptemberben a Müncheni Autószalonon leleplezett modellt 2026 februárja óta két műszakban gyártják a magyar üzemben, és szeptembertől bevezetik a harmadik műszakot is.
Az immár közel 100 ezres mennyiségben rendelt és általunk is alaposan letesztelt BMW iX3 26,1 millió forinton nyit Magyarországon, mely összeg ellenében egy 320 lóerős hátsókerék-hajtású, 637 kilométeres hatótávú iX3 40 vezethető haza.


A forgalmazás kezdetekor 27,8 millió forinton debütált, most viszont már minimum 29,9 millió forintba kerülő 469 lóerős összkerekes iX3 50 xDrive egy feltöltéssel akár 805 kilométert is képes megtenni.
