Szerdától jelentősen emelkednek az üzemanyagok nagykereskedelmi árai. A 95-ös benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj pedig bruttó 7 forinttal drágul – írja a holtankoljak.hu. Ha a kereskedők érvényesítik az áremeléseket, jóval drágábban lehet tankolni a hét közepétől.
A jelenlegi országos átlagárak még a következők:
- 95-ös benzin: 587 Ft/liter,
- dízel: 608 Ft/liter.
A drágulás hátterében a nemzetközi olajpiac feszültsége áll. A Brent kőolaj ára hétfőn négyhetes csúcsra emelkedett – írja a Reuters –, miután kiújultak a katonai összecsapások az Egyesült Államok és Irán között.
Az elemzők szerint ha a közel-keleti konfliktus tovább éleződik, és fennakadások alakulnak ki az olajszállításban, az tovább emelheti a világpiaci olajárakat, ami a magyar üzemanyagárakban is további drágulást hozhat.
Gyengüléssel kezdte a keddet a forint is, miután Donald Trump kemény katonai csapásokat helyezett kilátásba Irán ellen, emellett 20 százalékos vámot vetne ki a Hormuzi-szoroson áthaladó kereskedelmi forgalomra.

Egy válasz
És?
„Amikor letépte magáról a mikrofont és kirohant az ATV stúdiójából, figyelmeztettünk, hogy ez egy idegbeteg bohóc.
Amikor kipakolt róla a felesége és a barátnője, figyelmeztettünk, hogy ez egy idegbeteg bohóc.
Amikor agyhalottazta, büdösszájúzta a sajátjait, és úgy beszélt újságírónőkkel, mint akiket a seggéből rángatott elő, figyelmeztettünk, hogy ez egy idegbeteg bohóc.
Amikor arcon ütötte a fiatal srácot, kicsavarta a kezéből a telefont és a Dunába dobta, figyelneztettünk, hogy ez egy idegbeteg bohóc.
Nem érdekelt titeket semmi, tiszások.
Hát most élvezzétek 4 éven keresztül minden nap egy idegbeteg bohóc produkcióját!
Kíváncsi vagyok, mennyi lesz belőle nektek a toxikus adag.
Annyit segítek, hogy napi 3 óra alvással, kezeletlen pszichiátriai kórképpel, és növekvő kormányzati nyomás mellett a páciens állapota innen már csak romlani fog.”
Forrás: Mandula Viktor