Alakszai Tősgyökeres Zoli a helyén. Átalakítás helyett kinevezések

Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök – derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból.

A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára

  • Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
  • Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
  • Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
  • Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
  • Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
  • Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
  • Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal

élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.

Mint ismert, Magyar Péter korábban még arról beszélt, hogy fel akarják számolni ezt a rendszert, mert a főispánok politikai kinevezettek, és a Tisza-kormányban valódi közszolgákra lesz szükség. Azt is hozzátette, hogy céljuk az egész kormányhivatali rendszert átalakítása, a vármegyék megszüntetése és a kormányhivatalok hatáskörének szűkítése.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű