Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok, amelyek értelmében az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruk után 3 eurós vámot kell fizetni – írja az MTI.

Fotó: SEM VAN DER WAL/AFP
A szabály szerint a 3 eurós vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák (!) után kell megfizetni. De mit is jelent ez a gyakorlatban?
- Ha valaki például egy webáruházból egy pólót, egy telefontokot és egy fülhallgatót rendel ugyanabban a csomagban, akkor három különböző termékkategóriába tartozó árut vásárol, ezért a fizetendő vám összesen 9 euró.
- Ha ugyanaz a vásárló három azonos típusú pólót rendel, akkor a küldemény egyetlen termékkategóriát tartalmaz, így a fizetendő vám 3 euró.
A fizetendő vám a webáruház áraiba fog beépülni. A szabály csak a 150 euró alatti küldeményekre vonatkozik, az ennél értékesebb küldemények vámkezelésében nem lesz változás.

2 Responses
És ez szerintem így nem jogszerű, át kellene nézni a Temus vámfizetést, mert ha négyezer forint – 150 euró – felett van a csomag, akkor egyáltalán nem kellene fizetni. Éppen most jön egy rendelésem,két egyforma ruhaneműt rendeltem, négyezer forint felett volt, arra nem tettek semmit, de egy horoszkópos medállra, ami 568 forint volt, ezer forint vámot tettek, ezért eleve 1500 valamennyiért árulják. Ha a karácsonyi bingóhoz szeretnék többféle apróságot nézni, rengetegre jönne így ki.
És ez szerintem így nem jogszerű, át kellene nézni a Temus vámfizetést, mert ha négyezer forint – 150 euró – felett van a csomag, akkor egyáltalán nem kellene fizetni. Éppen most jön egy rendelésem,két egyforma ruhaneműt rendeltem, négyezer forint felett volt, arra nem tettek semmit, de egy horoszkópos medállra, ami 568 forint volt, ezer forint vámot tettek, ezért eleve 1500 valamennyiért árulják. Ha a karácsonyi bingóhoz szeretnék többféle apróságot nézni, rengetegre jönne így ki.