Washington Post: Ha Orbán elbukna

képernyőkép 2026 04 05 115727

Washington Post: Nagy csapás lenne a MAGA-mozgalomnak, ha Orbán elbukna

Az, hogy JD Vance amerikai alelnök kedden Budapestre érkezik, még egy utolsó kísérlet, hogy megmentse a Kreml-párti magyar vezetőt, aki erős kapcsolatokat alakított ki a MAGA-mozgalom krémjével. Orbán persze azt szerette volna, ha Trump látogatta volna meg, ám a Fehér Ház most az iráni háborúra összpontosít, és nem sűrűn kampányol olyasvalaki mellett, aki vesztésre áll – így látja a helyzetet a Washington Postnak írt cikkében Catherine Belton. Az Oroszország-szakértő Belton volt az, aki nemrég megírta a Postban, hogy értesülései szerint az orosz titkosszolgálat felvetette a választás előtt vesztésre álló magyar kormányfőnek, hogy a népszerűsége növelésére álmerényletet kellene szervezni ellene, továbbá hogy az oroszok szakértőket küldtek a budapesti nagykövetségre a Fidesz támogatására.

Rácz András a Német Külpolitikai Tanácstól azt a lapnak nyilatkozva azt mondta: a Szabadság téri amerikai nagykövetség bizonyosan tisztában van azzal, hogy a felmérések alapján Orbán nem nyerő pályán halad, márpedig az furán hangzik, hogy az Egyesült Államok egy lúzerre tegye a tétjét.

Daniel Fried, aki korábban Európáért felelt a State Departmentben, úgy véli: Vance újta arról tanúskodik, hogy a Fehér Ház szokatlan módon különös figyelmet szentel egy külföldi választásnak. Megjegyezte: a magyar kormány folyamatosan szónokol, hogy senkinek nem enged beleszólást a belügyeibe, most mégis külső beavatkozásért folyamodik. Ennek kétségbeesés íze van – mondja Fried.

Nyugati illetékesek hozzáteszik, hogy a fejlemény arról árulkodik, mennyire fontos lett Magyarország bizonyos MAGA-körök számára, ideértve elsősorban JD Vance-t. De hát a magyar vezetés részben az olcsó orosz olajból finanszírozva nemzetközi intézményhálózatot hozott létre a nacionalista ideológia terjesztésére, és segített abban, hogy a Kreml álláspontja eljusson szélsőjobbos tengerentúli körökhöz.

Steve Bannon egyik közeli munkatársa kijelentette, hogy Orbán bizonyosan a globális populista-nacionalista irányzat egyik vezéralakja és hatalmas lélektani csapás volna, ha nem választanák újjá. Ezzel együtt magyar források kétlik, hogy az alelnök felbukkanása meg tudja győzni a bizonytalan szavazókat. Hiszen az sem segített, hogy mostanában Trump kétszer is támogatásáról biztosította a kormányfőt. Az amerikai elnök a keményvonalas fideszeseket leszámítva nem népszerű – mutat rá Rácz András.

A Carnegie Békealapítvány demokrácia programjának igazgatója, Thomas Carothers úgy érzékelteti a helyzetet, hogy Fidesz a falnak szorult és nem tudja, mitévő legyen, hogy elhárítsa azt, aminek egy normális demokráciában egyértelműen kudarcszaga van. Az meg szerinte egészen döbbenetes, hogy az egész magyarországi választási hadjárat a háborús félelemre épült, vagyis a hatalom meg sem próbálja, hogy a saját teljesítményét hangsúlyozza, mert a mérleg, az bizony igen gyenge.

7 Responses

  1. Ja, hogy a 3. világháborút annyira óhajtó London City-s, a A Brit Birodalom Legkiválóbb Rendjének (MBE) tagja. Csak rá kell nézni az oroszfóbiásra, kéjeleghet az ukrán szenvedések látványában.

    1. igyál még z0ty0 tudsz te még ennél is nagyobb baromságokat írni!
      jövünk röhögni, a húsvét pont neked való

    2. https://uploads.disquscdn.com/images/8f9b528b9265fad08d6bb345bf337d07ee34bb95f3a8b30f85309d5a9a1ca5b4.gif

  2. „De hát a magyar vezetés részben az olcsó orosz olajból finanszírozva nemzetközi intézményhálózatot hozott létre a nacionalista ideológia terjesztésére, és segített abban, hogy a Kreml álláspontja eljusson szélsőjobbos tengerentúli körökhöz.”

    Pazmeg! A tisztelt ellenzék eleddig naponta mondta; „drága az orosz olaj””drága az orosz olaj””drága az orosz olaj””drága az orosz olaj”

    most meg hirtelen mindenre fútja az árrésből. Még Citadellára is. 😁😂🤣😀

      1. A Ringier Axel Springer Media AG egy 2010-ben alapított, zürichi székhelyű közép-kelet-európai médiavállalat, amely a svájci Ringier AG és a német Axel Springer SE vegyesvállalataként jött létre. Digitális és nyomtatott portfólióval, valamint apróhirdetési oldalakkal (pl. Profession.hu, Blikk) van jelen Lengyelországban, Szerbiában, Szlovákiában és Magyarországon.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű