Fotó. Borsod24
A politikus szerint az szolgálja a hazaérdekét, ha példát vesznek az ő pártjáról, illetve Kopping Ritáról, aki szerinte erkölcsi győzelmet aratott a DK felett.

A Momentum országgyűlési képviselője, frakcióvezetője és elnökségi tagja a Facebook-oldalán osztotta meg azt a nyílt levelet, a DK és az MKKP azon jelöltjeinek címzett, akik billegő körzetekben indulnak a választásokon. Bedő Dávid arra kéri a levélben is megnevezett jelölteket, hogy lépjenek vissza, ha az indulásuk egyértelműen a kormányváltást veszélyezteti.
„Saját pártjaitok vezetői sajnos nem voltak sem elég bölcsek, sem elég bátrak ahhoz, hogy a helyes döntést meghozzák. Saját politikai céljaikat, saját személyüket a haza érdekei elé helyezték” – írja a momentumos politikus, aki azt üzeni a címzetteknek, hogy hallgassanak a szívükre és azon magyarok szavára, akik aggódnak a hazájukért. Szerinte ha tanúbizonyságot tesznek bátorságukról és bölcsességükről azzal, hogy visszalépnek, azzal a „jó oldalon írják be magukat nemzetünk történelmébe”.
Bedő Dávid szerint nem igaz az, hogya támogatóik nem mennek el voksolni, ha nem lehet rájuk szavazni, mert többségük arra az emberre teszi majd az X-et, akinek a legnagyobb esélye van legyőzni a Fideszt. Hozzátette, tudja, hogy nem könnyű egy ilyen döntést meghozni, és ő tapasztalatból beszél, hiszen a Momentum tavaly úgy határozott, nem indulnak a 2026-os parlamenti választásokon. „De egy pillanatig sem bánom ezt az áldozatot. Ma is pontosan ugyanígy döntenék” – jegyezte meg.
„Arra kérlek Titeket, DK-s és kutyapártos jelölteket, honfitársaimat: tegyétek most félre ti is egyéni ambícióitokat, pártjaitokhoz való tisztelendő hűségeteket, és egyetlen egy szempont vezérelje most döntéseteket. Hazátok szeretete és a nemzet sorsa” – folytatta levelét, amelyben követendő példaként említette Kopping Ritát, DK kecskeméti jelöltjét, aki a napokban lépett vissza a jelöltségtől, és akit döntése miatt ki is zártak a pártból. „Erkölcsileg mégis ő győzött, és tiszta lelkiismerettel nézhet honfitársai szemébe” – értékelte Bedő Dávid a történteket.
Kopping Ritával szinte egy időben jelentette be a Jobbik szabolcsi képviselőjelöltje, Földi István, hogy visszalép a „legerősebb ellenzéki párt javára”, mindeközben a DK Csongrád-Csanád 4-es számú egyéni választókerületének jelöltje, Mucsi Tamás a tiszás Ferenczi Gábort akarta meggyőzni arról, hogy ne induljon a választásokon.

Egy válasz
Helyes, igaza van Dávidnak!