Miskolc. Diósgyőri Vár. A választások előtt legyen valami kamu szalagátvágós rendezvény az elbaszott építkezésnél…

Voltak olyan ötletek a Fidesznél, hogy a választások előtt legyen valami szalagátvágós rendezvény, ahol valami apró részletet átadnak az elbaszott építkezésből.

Új terek és attrakciók a diósgyőri várban

Városházi forrásaink szerint az idén nem, jövőre kerülhet (2017) olyan állapotba a vár, hogy át lehessen adni.

, de a műszakiak szóltak, hogy amíg a daruk állnak az építkezés közelébe sem mehet senki aki nem kőműves. A hírek szerint, további milliárdok kellenek az elhúzódó építkezés befejezéséhez. Majd további pénzhegyek a belső részek kialakításhoz.

Szvoboda László, a vár attrakcióit tervező team vezetője szerint a cél egy életképes, fenntartható és látványos turisztikai attrakció megalkotása, amely egyszerre szolgálja a város érdekeit és a látogatók élményét.

Új terek és attrakciók a diósgyőri várban

„Széles a skála egy várrom és a teljes újjáépítés között. Miskolc városa letette a voksát a teljes kiépítés mellett, és ezzel új korszakot nyitott – mondta Szunyogh László főépítész. Kiemelte, hogy minden korszak másképp gondolkodott a műemlékekről. – A gyerekeink már erre a várra fognak emlékezni, ahogy mi a romokra. A második ütem legnagyobb értéke, hogy visszaadjuk a külső tér élményét.”

„Erősen viszontagságos időszakon vagyunk túl, és a szolgáltatók már nagyon várják, hogy a barlangfürdő és a diósgyőri vár újra fogadhassa a látogatókat. A vár nem csupán üzlet, hanem identitáselem” – mondta Szendrei Mihály, a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület elnöke.

9 Responses

  1. „A második ütem legnagyobb értéke, hogy visszaadjuk a külső tér élményét”mondta Szunyogh László főépítész.
    Komolyan ennyit tud előadni egy „főépítész” Miskolc legnagyobb és legfontosabb egykori és leendő turisztikai attrakciójáról,legfajsúlyosabb épített örökségünkről?
    Persze,aki lihegve harcol azért,hogy egy rozsdás kübli álljon az Újgyőrin a vaskohászatunk „emlékműveként” és egy rendőrbódé a Szemerénél (mindkettő a városlakók jelentős felzúdulása ellenére) az inkább meg se szólaljon!

    11
    2
    1. Ne feledkezzünk meg az általa támogatott avasi mulccsal teleszórt sétányról sem,amit végül a vaddisznók vettek birtokba.

    2. Nem azért lett főépítész mert ért hozzá. Azért lett az mert kinevezték. És ellentétben az orvosokkal itt nincsenek műhiba perek.

      1. Akkor kijelenthetjük, hogy Miskolcot a főépítészei tették és teszik mind a mai napig tönkre?Évi 15-20 milliót (plussz üvegzseb)fizetünk is ezért a károkozásért?És tök mindegy, hogy jobb vagy baloldal, csak legyen egy aláírógép?

  2. Sztráda szalagátvágása után ami decemberben megvolt azután a választások előtt még biztos, hogy lesz legalább egy szalagátvágás „buli”. 2026 Áprilisa a választások előtt az első szallagátvágós „buli” rendezvény az M30 sztráda északi Szikszó felé vezető szakaszának átadása megvolt decemberbe tehát végre ideje volt már elkészüljön. A miskolciak nagyon várják már a többi beruházás átadását is. Pontosan 1 éve, 2025 januárban, hogy CS K nagy dirrel durral bejelentette, hogy megvan az új sport / és üzleti repülőtér létesítési engedélye és indulhat az új repülőtér kialakítása (sajó és vízitelepek közt) eltelt 1 év immár 2026 januárja van és igen állítólag már előrehaladott sőt végefelé jár az új repülőtér kialakítása, befejezése felé halad észak / dél tájolású 18 / 36 küszöbjeleket, pályajeleket is kijelölték, már „lobog a szélben a szélzsák” várjuk az átadását következő második szalagátvágás „bulit” tehát lehet már február, március magasságába alakul, körvonalazódik a második szalagátvágós „buli” ! ? Első szallagátvágás M30 sztráda megvolt decemberben, második szallagátvágás új sportreptér lehet február, március tájékán ! ? Harmadik szalagátvágós „buli” pedig vagy a diósgyőri vár vagy a barlangfürdő ezen utóbbi már több mint biztos 2026 negyedik felében tehát már választások után. De a sztráda már átadva és még választások előtt várhatóan még áttudják majd adni a sportrepteret így ezzel a kettővel már lehet majd kampányolniuk, hogy mondják majd megígérték, megcsinálták. Igaz ami igaz megcsinálnak mindent csak nem időben hanem késve de azt már nem teszik hozzá. De ha már minden ilyen szép és minden ilyen jó egy szépséghibája még mindig van a dolognak sőt kettő is, hogy minden késve és nem időben másik pedig a cégek iparűzési adóját, városi bevételt ami több mint 5 milliárd azt szolidaritási hozzájárulásként elvesznek és „visszacsepegtetnek” belőle 500 milliót és ezt nagy eredménynek adják el. 5 milliárdból legalább 3 milliárd forint visszajárna Miskolcnak és akkor a várományos átadás előtt álló projektek is hamarabb elkészülhetnének hiszen amit megtermel a város abból több is visszajárhatna a városnak hiszen cégek itt termelnek, itt fejlesztenek akkor a haszon javarészének magában a javakban is itt kéne hasznosulnia fejlesztésekre jobban. Másik „finomhangolás” pedig az EU források felé való jobb sáfárkodás azok nem előzőleg lenyúlás és akkor EU források amik jogosan járnak azt is megkapnánk. Mindent összevetve Iparűzési adó + cégek által megtermelt javak bevételei + EU források mindhárom jobban hasznosulna akkor a beruházások is időre elkészülhetnének és a város is lényegesen látványosabban, jobban, gyorsabban fejlődhetne még több projekktel. Avasi függővasút az pedig már biztosan átcsúszik jövőre 2027-re. Mert ezutóbbi még el sem kezdődött pedig ezt pont erre az évre ígérték. Tehát mit látunk? Azt, hogy végülis elkészülnek a projektek csak minden időben csúszásban van a megígértnél valamivel később készülnek el. Ja és a MÁV 50 perc késések ugyan visszatérítik árat ha késnek vonatok de miért kell majdnem minden vonatnak is késnie? Egy ismerősöm gyakran jár Ausztriába és Svájcba és ott percre sőt másodpercre pontosan jön minden vonat. Nem lehetnénk mi is végre már rendszerváltás után immár 36 év elteltével legalább ha utólelérve nem is de színvonalban legalább megközelítve „egy kis Ausztria”? 2025 decemberben atópálya átadással kampányoltak most januárban is megvan a szó szerinti „csodafegyver” kampány eszközük a leopárd harckocsival büszkélkednek, hogy a nagy hóhelyzetben segítségre lehet elakadt helyzetekben a leopárd harckocsi, hogy már ilyene is van Miskolcnak. 2026 janár, áprilisig 3 hónap ahhoz, hogy nyerjenek, most minden hónapban valami újat valami látványosat vagy szalagátvágós bulit kell tartaniuk, hogy lássa a nép van eredmény és tudják majd igazolniuk maradást mindössze egy szóval ahogy mindig mondják „folytatjuk” ebben az egy szóban minden és minden is benne foglaltatik ezt kell itt látniuk és láttatniuk. „megfogják az adott pillanatot” ami mesterei mindenkor és minden időben ez lehet a titkuk. Csak ne késnének mindenben ami miatt mesterkéltnek tűnhetnek.

    8
    1
  3. Hát akkor mi mást mondhatnánk akkor mindannyian és egyszerre, hogy hajrá M30 sztráda, hajrá az új üzleti / és sportrepülőtér, hajrá barlangfürdő, hajrá diósgyőri vár és hajrá avasi zártkabinos felvonó (ami a város tömegközlekedési új eszköze is lesz) és hajrá DAM a város új ipari, kereskedelmi, szolgáltató, gazdasági és lakóövezete és kultúrális övezete. Hajrá egy jobb, élhetőbb városért, hogy ne csak bezzeg Debrecent irigyelhessük meg bezeg Szegedet hanem legyen végre bezzeg Miskolc városa is a bükk hegység keleti kapujában. „Utolsókból lesznek az elsők” talán most bebizonyíthatja Miskolc és tehet is érte.

    7
    4
  4. Szerinted az szed valamit aki az építő kritika mellett ha van valós teljesítmény azt elismeri ami meg javításra szorul vagy kiegészítésre arra meg felhívja a figyelmet? Biztos te is egyet értesz vele, hogy az 5 milliárd szolidaritási hozzájárulásból amit elvesz a kormány abból Miskolcra visszajárna legalább 3 milliárd hiszen itt dolgozó emberek termelik meg javakat annak többségében itt kéne hasznosulnia az 500 millió amit visszacsepegtetnek az nyilván kevés Miskolc többet érdemel, az 50 perces vonatkésés meg miért termesztés? Miért nem járhat pontosan a vonat? A városban átadott és átadás előtt álló projekteknek amik célegyenesben annak meg közösen kell, hogy örüljünk hiszen egy városban lakunk.

    5
    1
    1. én nem a kormánytól kapom a fizetésem, nem tudok úgy lelkesedni mint te, pláne úgy, hogy ez lenne a dolguk. illetve ettől sokkal több, de még ezt a kicsit sem tudják állandó éljenzés nélkül csinálni. magyar égre magyar ufót.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű