Miskolc. Húzza le magát a budin ez a kretén! A napo

A Hatvan és Miskolc közötti 80-as 60-as lassújelek a 120-as pályán mikor lesznek orvosolva? Füzesabonyi váltókörzet 20km/h-val járható, Miskolc Tiszairól a rendező felé a váltókörzet szintén gatya de lehetne sorolni a 80-as vonal szinte összes állomását! 16 éven keresztül hagytátok lepusztulni, itt az eredménye. Csehországban évente a cseh államvasutak 1000milliárd forintnyi koronát fordít csak a fenntartásra, míg nálunk abból a kevés rászánt pénzből a batidai földesúr lecsippent az autópályák javára. Húzza le magát a budin ez a kretén!

6 Responses

  1. Az hagyján, de Lézer Janó még arra is odafigyelt, hogy az M43-ason éppen ott legyen egy lehajtó, ahonnan pár percen belül kényelmesen el tudja érni a kastélyát. Lásd a 19-es számú lehajtót az M43-ason a Tisza-híd és a maroslellei leágazás között, ahonnan könnyedén elérhető a kastély előtt elhaladó 4454-es számú közút…
    https://www.google.com/maps/@46.2845919,20.2881564,9788m/data=!3m1!1e3?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MTIwOS4wIKXMDSoKLDEwMDc5MjA3MUgBUAM%3D

    1. Biztos, ami biztos, a hacienda bejáratát azért kiblőröztette a batidai királyfi.

  2. Mán nem sokat kell aludnod. Kóka átveszi a stafétát Lázártól. Nem fog fájni. Mifelénk Ficsor a földes úr, megyek kapálni.

    „Kiszivárgott egy hangfelvétel, amelyben Nagy Ervin elárulta, hogy Bajnai Gordon irányítja majd a TISZA szakértői kormányát, ha kormányra kerül a TISZA Párt és olyan szakértők lesznek a TISZA kormánynak, mint Petschnig Mária Zita, aki munkaügyi miniszter lenne, Bod Péter Ákos lenne a pénzügyminiszter, Radnai Márk lenne az európai ügyekért felelős miniszter, Túri Péter pedig a jegybankelnök, Kóka János a nemzeti fejlesztési miniszter, Forsthoffer Ágnes lenne a kormányszóvivő, Kéri László pedig a gazdasági miniszter, Bódis Kriszta az oktatási miniszter lenne, valamint Kincses Gyula, a MOK volt elnöke lenne az egészségügyi miniszter, maga Nagy Ervin kultúrális miniszter lenne és mindezt a szakértői kormányt Bajnai Gordon fogná össze, Magyar Péter pedig beülne az államfői székbe. Nagy Ervin megerősítette, hogy a Bajnai-kormány visszahozná a jogi köznyugalmat és a gazdasági fegyelmet és megszüntetné a gazdasági kilengéseket, és akkor az Európai Unió újra támogatná anyagilag az országot. Több hangfelvétel és iratanyag is kikerült arról, hogy Bajnai Gordon áll a TISZA Párt megszorító programjának az élén, és Magyar Péter csak a választás megnyeréséhez kell, mint húzónév.”

  3. 📌 Új adók és adóemelések Fidesz-kormányzás alatt
    2010–2011: első Orbán-csomag
    • Válságadók bevezetése (3 évre):
    • Energiaipar különadó (bevételarányos).
    • Távközlési különadó.
    • Kiskereskedelmi különadó.
    • Bankadó: extra teher a pénzügyi szektorban.
    • 16%-os egykulcsos SZJA → a magasabb jövedelműeknek kedvezett, az alacsonyabbaknak többletterhet jelentett, mert megszűntek kedvezmények.
    • ÁFA: 25%-ról 27%-ra nőtt (2012-től), az EU legmagasabb kulcsa.

    2012–2013
    • Tranzakciós illeték (utalások, készpénzfelvételek után).
    • Népegészségügyi termékadó („chipsadó”) – üdítő, energiaital, sós snack, cukros termék.
    • Közműadó (vezetékek, csőhálózat után, pl. víz, gáz, villany).
    • Telekomadó – hívás és SMS után (perc/SMS alapú).
    • Pénztárgépek online bekötése a NAV-hoz – rejtett adóemelés, költség a vállalkozóknak.

    2014
    • Reklámadó – a médiára kivetett különadó (progresszív, akár 40%).
    • Pénzügyi tranzakciós illeték emelése.
    • Közműadó bővítése – minden méterre kivetve.

    2015–2016
    • E-útdíj kiterjesztése (teherautók után).
    • Benzin és dohány jövedéki adójának emelése.
    • Ágazati különadók átmeneti meghosszabbítása (pl. bankadó).

    2017–2019
    • Online számlázás kötelező bevezetése (adminisztratív adóteher).
    • E-kereskedelem szigorítása – áfabevételek növelése.
    • Turizmusfejlesztési hozzájárulás – szállodák, éttermek forgalma után.

    2020–2021 (Covid-válság alatt)
    • Kiskereskedelmi különadó visszahozása (multik megadóztatása).
    • Bankadó és biztosítási adó emelése.
    • Turizmusban és vendéglátásban különterhek.

    2022
    • KATA megszüntetése (kisvállalkozók kedvező adónemének eltörlése, helyette drágább megoldások).
    • Extra profitadó:
    • bankok, biztosítók, energiacégek, légitársaságok, gyógyszeripar, élelmiszerláncok, telekommunikáció.
    • Jövedéki adó emelése (üzemanyag, dohány).

    2023–2024
    • Automatikus inflációkövető jövedéki adó – minden évben emelkedik az üzemanyag, dohány, alkohol adója.
    • Cégautóadó emelése.
    • Regisztrációs adó (autóbehozatal).
    • Átírási illeték emelkedése.

    2025-től előkészített változások
    • Az inflációhoz kötött adóemelés rendszere miatt 2026-ban újabb automatikus adóemelések várhatók (üzemanyag, alkohol, dohány, autós adók).
    • Családi adókedvezmények bővítése (pl. szja-mentesség többgyermekes anyáknak), de ezzel párhuzamosan a költségvetés pótlására várhatóan további szektorális adók maradnak.

    ⚖️ Összesítés
    Új adók (példák):
    • Bankadó
    • Tranzakciós illeték
    • Chipsadó
    • Közműadó
    • Telekomadó
    • Reklámadó
    • Turizmusfejlesztési hozzájárulás
    • Extra profitadók (2022-től)
    Megemelt adók:
    • ÁFA 27%-ra
    • Jövedéki adók (benzin, dohány, alkohol)
    • Pénzügyi tranzakciós illeték
    • Cégautóadó, regisztrációs adó, átírási illeték

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű