Miskolc. Edit Rózsa: Mi a fene van ezeknek a „fiúknak” a fejében?

Edit Rózsa 

Lila gőz vagy értelmes gondolat?

Ma két történet ért össze bennem. Két olyan ügy, amely bár külön fut, mégis ugyanazt mutatja meg: a hatalom sem áll a törvény fölött.

Még akkor sem, ha ezt nagyon szeretné elhitetni magáról. Perintfalvi Rita Publik helyreigazítása végre kikerült a Mandinerre. Nem jókedvből. Nem mert belátták, hogy tévedtek. Nem mert vállalták volna a felelősséget. Hanem mert bírósági végrehajtó kényszerítette ki.
Pontosan így működik a valóság, ha a rágalomhoz és hazugsághoz szoktatott gépezet egyszer csak falnak ütközik.
És miközben olvastam Rita sorait, összeszorult a gyomrom. Mert ez a történet nekem fájdalmasan ismerős.
Egyszer ez már velem is megtörtént. (Remélem utoljára!)
Amikor a Kúria ítélete egyértelműen kimondta az igazságot a Kocsonyafesztivál ügyében, a CINEMIS (a miskolci önkormányzat cége) ugyan végrehajtotta a kötelező közlést, de tulajdonosa az önkormányzat kijátszotta a döntést, és egy másik saját cégén keresztül folytatta ugyanazt a törvénytelen, tisztességtelen magatartást.
Nem azért, mert nem értették volna a Kúria ítéletét. Hanem mert azt gondolták, rájuk nem vonatkozik. Hogy ők külön kaszt. Hogy majd kibújnak alóla, majd kikerülik, majd megússzák. A teljes gátlástalanság ült tort a bechefarsangjaikon. Az akkori jegyzőnek írt, levelemre a mai napig nem érkezett válasz… az legújabbra sem.
Ott van feketén-fehéren az irat: a Kúria ítéletének szellemében kezdeményeztem együttműködést, tisztességes, törvényes rendezést. A mai napig válasz nélkül hagyva… Félelemtől szagló néma csönd.(?)
És most hadd kérdezzem meg hangosan, amit akkor talán még nem mertem így kimondani:
Mikor látják be végre ezek az emberek, hogy a tisztességes út az egyetlen járható út?
Mi kell ahhoz, hogy belássák: a kárt, amit okoztak, nem lehet letagadni?
Mi kell ahhoz, hogy egyszer életükben kiálljanak és kimondják:
„Elnézést. Hibáztunk. Fájdalmat okoztunk.”
Miért nem jobb az együttműködés a bujkálásnál? A nyílt beszéd a kitérésnél?
A tisztesség, a karakánság a macsó önhittség helyett? Mi az akadálya a fair eljárásnak?
És igen, meg merem kérdezni azt is: Mi a fene van ezeknek a „fiúknak” a fejében?
Lila gőz vagy értelmes gondolat?
Azért ilyenek, mert nő vagyok?
Azért, mert „csak” egy bölcsész vagyok? Azért, mert nincs mögöttem egy kőgazdag üzletember, aki férfiből van?
Azért, mert létrehoztam valamit, amit ők soha?
Azért, mert képes voltam embereket mozgósítani, inspirálni?
Azért, mert sikeres amit létrehoztam?
Vagy mert a saját hiúságuk, hatalmi játszmáik és beképzelt érinthetetlenségük nem engedi, hogy leüljenek tisztességes párbeszédre? Gyávaság? Félelem? Szorongás?
Vagy valami egészen más…. hmmmm, netán Mammon démona szállta meg őket?
Nem tudom. De azt tudom, hogy én már egyszer végigjártam ezt az utat. Megküzdöttem érte. És győztem. (talán ez a gond…(?))
A törvény kimondta az igazságot. Ahogy ma Ritánál is kimondta. Ez a fehér lépése. A fényé. A tisztességé. Az egyenes gerincé. És aki egyszer megtanul fehéren, tisztán játszani, annak nincs szüksége trükkökre. Nincs szüksége hazugságra. Nincs szüksége hátsó ajtókra, kijátszott ítéletekre, mellébeszélésre.
Én nem vagyok az a nő, aki meghunyászkodik. Én nem vagyok az a nő, aki elfordul, amikor igazságtalanságot lát. Én nem vagyok az a nő, akit meg lehet félemlíteni vagy el lehet hallgattatni. És ha ma olvasod ezt, tudd: Az igazság soha nem évül el. A fájdalom soha nem évül el. A tisztesség soha nem évül el. És a felelősség sem évül el. Soha!
Egyszer mindenkinek lépnie kell. És amikor eljön az ideje, a sötér figurák is belátják majd, hogy a játszma nem ellenük, hanem velük együtt nyerhető meg, ha van hozzá kemény tö*k és/vagy szilárd gerincük.
Én addig is megyek tovább. A fehér lépéseit játszom. Ahogy eddig is. Elég a bénító hallgatásból! Elég a pusztító némaságból!
Rózsa Edit, (a nő, aki nem adja fel soha és nem marad csendben ott, ahol igazságtalanság történik)

7 Responses

  1. A Nép Pártján támogatja a DK kezdeményezését a parlament feloszlatása érdekében!

    1
    2
  2. ·
    MÉG A BELÜGYMINISZTÉRIUMOT SEM IGAZI RENDŐRÖK, HANEM GYORSTALPALÓS „HATÁRVADÁSZOK” VÉDIK, MERT ANNYIRA KEVÉS A RENDŐR

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

  • 2026.06.27. at 22:23
    "Remélem sokan felfordulnak majd!" . -írta...
  • 2026.06.27. at 22:11
    Végre egy tökös fickó.
  • 2026.06.27. at 22:11
    Aha ..Csodával határos...Így megszeretted az szdszeseket?...
  • 2026.06.27. at 22:08
    Szóval a meggyalázás érdeklődés hiányában ma...
  • 2026.06.27. at 22:06
    egy magyargyűlölő úgysem képes megmagyarázni
  • 2026.06.27. at 22:04
    Most már folyamatosan minden érintettet, politikust,...
  • 2026.06.27. at 21:58
    Szegény hülye, a zártság csak neked...
  • 2026.06.27. at 21:40
    Meghallgatás?Ezt czunyiné mondta neked a védvonalnál?...
  • 2026.06.27. at 21:37
    Tök jó.Akkor most lássuk azt a...
  • 2026.06.27. at 21:34
    de egy hazátlan ezt úgysem érti....

Népszerű

Népszerű