Több száz újszülött fekszik magára hagyva magyar kórházakban

Több száz újszülött fekszik magára hagyva magyar kórházakban. A hatóságok még mindig azt állítják, hogy nem tudják, hány baba érintett.
Ezért pert indítottunk és Rétvári Bence és Koncz Zsófia államtitkárok meghallgatását indítványoztuk ma a bíróságon!
Tavaly óta tudjuk, hogy több száz kisbaba fekszik egyedül, rácsos kórházi ágyban Magyarországon. De azt, hogy pontosan hányan vannak, és, hogy miért vannak szerető karok helyett rácsos kiságyakban, senki sem tudja.
Hiába kértük, a hatóságok cinikusan egymásra mutogatva közlik, hogy nem kezelnek adatokat a babákról. A Belügyminisztériumtól kezdve a megyei gyámhatóságokon át mindenkit megkerestünk, se senki sem adott ki adatot a területükön kórházban fekvő, rájuk bízott csecsemőkről.
Úgyhogy bepereltük őket, mert másképp nem tudunk segíteni a kórházban lévő babáknak.
A közel három órás tárgyalás után a Belügyminisztérium, a Kulturális és Innovációs Minisztérium, az Országos Kórházi Főigazgatóság és Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság továbbra is tartja magát ahhoz, hogy semmit nem tudnak arról, hány kisbaba van szülői gondoskodás nélkül kórházakban.
Emiatt indítványoztuk Rétvári Bence és Koncz Zsófia államtitkárok, valamint négy főosztályvezető meghallgatását. Ha a bíróság úgy dönt, hogy beidézi a perben az állami vezetőket, kötelesek lesznek a gyermekvédelem működésével kapcsolatos kérdésekre válaszolni.
A jogi eljárás mellett nyílt levelet is írtunk, amihez 50 szakmai szervezet és 80 ismert ember mellett már több ezren csatlakoztak.
Tarts velünk te is! Mi perelünk, te írd alá a nyílt levelet, és védjük meg együtt a kórházban lévő babákat, ha már az állam nem teszi! tasz.hu/gyermekvedelem
Mindeközben folyamatosan azon dolgozunk, hogy jogi védelmet nyújtsunk a gyermekvédelmi rendszer áldozatainak. Azoknak a gyerekeknek és szülőknek, akiket jogtalanul szakítottak el egymástól, azoknak, akiket bántalmaztak az intézetekben, és a kórházakban hagyott babáknak. Támogass minket, hogy mi védelmet nyújthassunk! Most havi 5000 forint támogatásból 12 embernek nyújthatsz segítséget! tasz.hu/tamogatas

5 Responses

  1. Most öszinten, miert nem beszeltek arrol is, kik szülnek ennyit es miert hagyjak aket a korhazban! Miert nincs felelösegerzetük ezeknek a „szülök”-nek es miert nem vedekeznek?? Hogy gondoljak, össze szülik az orszagot es a magyar tarsadalom nyakan hagyjak az „eredmenyeiket”.
    Elnezest, de tragediaba fog fulladni a gyermekvedelem, ha ezt a temat nem nezzük mas oldalrol is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű